GKSŻ zatwierdziła wychowanka Wybrzeża do startów w barwach ŻKS Polonii Bydgoszcz

Aureliusz Bieliński

Aureliusz Bieliński (fot. Arkadiusz Buczyński)

W czwartkowym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła do startów w sezonie 2019 jednego z wychowanków gdańskiego Wybrzeża.

Dla zawodnika, który w listopadzie związał się kontraktem warszawskim z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz sezon 2019 był pierwszym w gronie seniorów. Aureliusza Bielińskiego regularnie można było spotkać w parku maszyn, lecz nie w roli zawodnika, a mechanika jednego z liderów Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Mikkela Becha. Wiele wskazywało na to, że o Bielińskim można było mówić już jako o byłym żużlowcu, ale to jednak błędne podejście.

W czwartek Główna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła 22-latka do startów w barwach ŻKS Polonii Bydgoszcz. Taki manewr zezwala mu, aby za kilka dni wziąć udział w holenderskim turnieju o Złoty Kask, który będzie miał miejsce na torze w Veenord. Przed rokiem Bieliński także wziął udział w tych zawodach. Pięć punktów (1,3,1,W,W) dało mu dopiero dziesiąte miejsce, a wyżej sklasyfikowano m.in. Marcela Kajzera (4. miejsce) czy Tomasza Orwata (9. miejsce).

Start w Holandii pozwoli zawodnikowi zachować certyfikat żużlowy na kolejnych dwanaście miesięcy bez konieczności ewentualnego przystępowania do egzaminu na licencję, by go odnowić. 


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6692 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl