Kibice załamani. Kolejny stadion znika z żużlowej mapy 

Obiekt Stoke Potters Speedway w lipcu 2019

Obiekt Stoke Potters Speedway w lipcu 2019 (fot. Damian Kuczyński)

Żużel zyskuje nowe obiekty, ale jednak – niestety – zdecydowanie wyższa jest liczba tych, które upadają i zostają tylko we wspomnieniach. Kolejny ośrodek zakończył swoją działalność. Chodzi o stadion w Wielkiej Brytanii.

W ostatnim czasie motocykle zamilkły na wielu brytyjskich stadionach. Kibice nie oglądają już rozgrywek na takich obiektach jak Workington, Buxton, Coventry, Rye House, czy też na sławnym Lakeside. To tylko kilka z długiej listy obiektów, które wcześnej zakończyły, wstrzymały działalność, bądź nawet zostały zlikwidowane. Teraz do nich dołącza Loomer Road Stadium w Stoke, gdzie swoje domowe mecze rozgrywała ekipa Stoke Potters. Jak poinformowano na oficjalnej stronie klubu, stadion został po prostu sprzedany przez właściciela gruntu.
Stadion w Stoke (fot. Damian Kuczyński)

Jeszcze w tym roku w Stoke odbyła się ciekawa impreza – Mistrzostwa National League Czwórek, którą zresztą zwyciężyli gospodarze. Frekwencja wtedy była niemała i widać było, że są w mieście fani czarnego sportu. Ponadto organizatorzy wykazali się bardzo ludzkim podejściem do żużla. Problemem podczas zawodów nie była nawet kompletnie zdewastowana banda, którą w kilkanaście minut udało się w bardzo prosty sposób naprawić. Oprócz tego,  mało gdzie można spotkać sytuację, gdzie bieg zawodów zostanie odłożony i odjechany po następnym. Zrobiono tak, żeby zawodnicy, którzy ucierpieli w wypadku, mieli chwilę czasu na dojście do siebie. Natomiast żeby nie tracić czasu, zanim powtórkę biegu, odjechano wyścig kolejny. Niestety zawodów żużlowych na tym ciekawym obiekcie już nie zobaczymy.
Tablica wejściowa stadionu w Stoke (fot. Damian Kuczyński)

Na stadionie Loomer Road imprezy żużlowe odbywają się od 1973 roku. Wcześniej drużyna ze Stoke rywalizowała na innym torze – Sun Street w Hanley. Hanley, a nie Stoke, gdyż miejscowość ta powstała dopiero później – z połączenia pięciu miast. Stadion, który przechodzi teraz do historii ma też ciekawy moment. W 1996 roku był domowym obiektem słynnej drużyny Cradley Heathens. 
Pamiątki zespołu w siedzibie klubu Stoke (fot. Damian Kuczyński)

W tę sobotę (14 września) odbędą się ostatnie, pożegnalne zawody w Stoke. Będzie to mecz w ramach National League, gdzie miejscowi podejmą ekipę Leicester Lions. Po tym, Loomer Road Stadium przechodzi do historii.

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.2945 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl