REKLAMAeWinner Banner

Wychowanek Startu Gniezno oficjalnie kończy karierę. Pod koniec miesiąca turniej pożegnalny

Krzysztof Jabłoński

Krzysztof Jabłoński (fot. Mateusz Biskup)

Krzysztof Jabłoński po raz ostatni regularnie ścigał się w rozgrywkach ligowych w sezonie 2017, ale jeszcze przez jakiś czas zdarzało mu się sporadycznie wsiadać na motocykl. Wygląda na to, że i ten etap dobiega końca. 28 września odbędzie się jego turniej pożegnalny.

Niespełna 42-letni żużlowiec licencję zdobył w 1994 roku i jeszcze w tym samym sezonie zaliczył swoje pierwsze ligowe występy. W ciągu 24 lat regularnego ścigania najdłużej, bo przez 13, reprezentował barwy macierzystego klubu z Gniezna. Ponadto występował w Gdańsku, Zielonej Górze i Pile.

Końcówkę kariery zawodniczej łączył już z początkami pracy jako tuner. Po tym, jak Start Gniezno awansował do Nice 1. Ligi Żużlowej przed sezonem 2018, Krzysztof Jabłoński przeniósł się do Zielonej Góry, gdzie przygotowywał sprzęt miejscowym młodzieżowcom, nadal sporadycznie pojawiając się na torze. Pod swoją opieką ma także utalentowanego 16-letniego Szweda, jeżdżącego dla Euro Finannce Polonii Piła Philipa Hellströma-Bängsa.

Teraz nadszedł czas na ostateczne zakończenie etapu zawodniczego. 28 września na torze w Gnieźnie odbędzie się impreza pod nazwą „Turniej charytatywny – zakończenie 25-letniej kariery Krzysztofa Jabłońskiego”. Została ona już wpisana do Kalendarza Sportu Żużlowego na sezon 2019. Na ten sam dzień zaplanowano także ostatnią rundę cyklu TAURON SEC w Chorzowie oraz, choć centrala jeszcze oficjalnie nie potwierdziła tego terminu, Memoriał Krystiana Rempały.

Źródło: GKSŻ


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9458 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl