Włókniarz odpuścił walkę o Drabika? Tajemnicza wypowiedź prezesa klubu

Maksym Drabik

Maksym Drabik (fot. Patryk Kowalski)

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat przynależności klubowej Jasona Doyle'a w sezonie 2020. Zdaniem przedstawicieli prasy jest już przesądzony jego autograf pod umową z forBET Włókniarzem Częstochowa.

W częstochowskim Włókniarzu nadal kibice będą oglądali dwójkę tegorocznych liderów - Leona Madsena i Fredrika Lindgrena, którzy w listopadzie mają parafować nowe, trzyletnie umowy. W drużynie na pewno zostaną także juniorzy - Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki oraz Bartłomiej Kowalski. Nie wiadomo co z krajową formacją seniorską (w kuluarach mówi się, że zostać ma Paweł Przedpełski, a odejść Adrian Miedziński), zaś z Lwami pożegnać ma się Matej Žagar, którego ma zastąpić właśnie wspomniany Jason Doyle. - Trzeba to zostawić, choć tak naprawdę mamy tylko tydzień czasu. Szczególnie mowa tutaj o formacji seniorskiej, która cały czas ma szansę się pokazać. Szkoda, że skład jest ograniczony w ilości miejsc, bo mam takie serce, że ciężko komuś odmówić, a jeszcze gorzej jest się z kimś żegnać - mówi Michał Świącik.

Prezes forBET Włókniarza zagadnięty o owocne rozmowy z Jasonem Doylem, z uśmiechem na ustach odpowiada. - Czymś kibice i media muszą żyć. Przy okazji zdradza jednak, że... - Jest też część zawodników krajowych, która dzwoni do nas, że chciałaby w sezonie 2020 startować we Włókniarzu.

Wobec wypowiedzi o telefony od krajowych zawodników zapytaliśmy więc prezesa częstochowskiego klubu czy w tym licznym gronie żużlowców znajduje się także Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2017 roku - Maksym Drabik. Michał Świącik za wiele zdradzić nie chciał, choć część wypowiedzi może mocno sugerować, że tematu „Torresa” w biało-zielonej drużynie w przyszłym roku po prostu nie ma. - Maksym to jest temat na inny okres czasu. Myślę, że teraz jest za wcześnie, by o tym mówić, ale zapewne w przyszłości będziemy coś o tym rozmawiać. Na razie trzeba się zająć innymi zawodnikami i tak będzie lepiej dla Włókniarza.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9078 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl