Oświadczenie Zarządu TŻ Ostrovia S.A. w sprawie spotkań barażowych o PGE Ekstraligę

Drużyna MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Drużyna MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. (fot. Barbara Żurek)

W niedzielne popołudnie PGG ROW Rybnik pokonał Arged Malesa TŻ OStrovię Ostrów Wielkopolski 49:41, awansując tym samym do PGE Ekstraligi. Tymczasem w poniedziałkowy wieczór włodarze ostrowskiego ośrodka wydali oświadczenie, w którym wypowiadają się na temat startu w spotkaniach barażowych. Treść prezentujemy Państwu poniżej.

Oświadczenie Zarządu TŻ Ostrovia S.A.

Szanowni Kibice,

Po przegranym nieznacznie finale play-off Nice 1. Ligi Żużlowej w Rybniku, mieliśmy bardzo mało czasu na podjęcie decyzji o tym, czy przystępujemy do meczów barażowych o miejsce w PGE Ekstralidze w sezonie 2020. Gratulujemy awansu drużynie PGG ROW Rybnik. Naszym żużlowcom dziękujemy za wspaniałą walkę.

Decyzja, którą musieliśmy podjąć nie była łatwa. Wiąże się one ze sporymi kosztami, sięgającymi około 160 tysięcy złotych. Ostatecznie jednak zadecydowaliśmy, że nasza drużyna, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski będzie walczyć do samego końca. Nie poddaje się i jedzie dalej OSTROpoSWOJE!

Najłatwiej byłoby poddać się bez walki. Powiedzieć, że nie mamy szans, że odpuszczamy. Uznaliśmy jednak, że to nie jest w naszym stylu, że zawsze walczyliśmy do samego końca, że nasi żużlowcy dokonywali w tym sezonie rzeczy wielkich, że dostarczyli nam wszystkim wspaniałych chwil radości i wzruszeń. Walczyli dla klubu, dla Ostrowa Wielkopolskiego, dla naszych wspaniałych kibiców. Dlatego też podjęliśmy trudną decyzję o tym, że przystąpimy do meczów barażowych z siódmym zespołem PGE Ekstraligi w sezonie 2019.

Robimy to dla Was, drodzy Kibice! Bądźcie z nami na dobre i na złe. Pokażcie, że Ostrów Wielkopolski zasługuje w przyszłości na miejsce w PGE Ekstralidze. Tylko bowiem przy wypełnionym po brzegi stadionie, ma to sens i ekonomiczną rację bytu. Doskonale wiecie, że nigdy  ostrowski klub nie był krezusem finansowym. Nie mamy może wielkich sponsorów, ale zawsze możemy liczyć na grono oddanych partnerów i przyjaciół, a przede wszystkim tysiące kibiców.

Wierzymy, że poprzez tę walkę do samego końca, być może przekonamy do siebie kolejnych sponsorów. Pokażemy władzom samorządowym, że żużel w Ostrowie Wielkopolskim, to coś więcej niż sport. To zjawisko społeczne, którym żyje całe miasto, powiat i region.

Zdajemy sobie sprawę, że udział w barażach to dodatkowe koszty. Zrobiliśmy w tym sezonie już bardzo dużo. Uchodzimy za rewelacyjnego beniaminka, który zawsze walczył do końca, choć nikt nie dawał nam szans. Teraz też nikt na nas nie stawia. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski nie poddaje się bez walki. Jeśli przegramy, to w czystej sportowej rywalizacji.

Apelujemy do naszych wspaniałych kibiców. Bądźcie z nami, bez względu na wynik meczu w Gorzowie. Pokażcie, że jesteście z drużyną na dobre i na złe. Bez was walka o spełnienie marzeń i PGE Ekstraligę w Ostrowie Wielkopolskim w przyszłości nie ma szans. Pokażcie w trakcie tych baraży, że chcecie żużla na najwyższym poziomie. Wierzymy, że docenicie naszą decyzję swoją obecnością na stadionie.

W imieniu żużlowców, trenera i swoim dziękujemy Wam za to, że byliście z nami przez cały sezon w chwilach zwycięstw i porażek. Moglibyśmy już zakończyć ten jakże udany sezon 2019 dla ostrowskiego żużla. Jesteśmy jednak sportowcami z krwi i kości i nie poddajemy się.  Walczmy razem do końca i jedźmy OSTROpoSWOJE!

Zarząd TŻ Ostrovia
Radosław Strzelczyk
Waldemar Górski


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8153 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl