REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Rola butów w sporcie - żużlowych w żużlu, narciarskich w narciarstwie

But żużlowy

But żużlowy (fot. Wojta Zavřel)

Sporty zimowe, zwłaszcza jazda na nartach, desce snowboardowej oraz biegi narciarskie są wykorzystywane przez żużlowców w procesie przygotowawczym przed kolejnym sezonem. Często z tej formy przygotowania korzysta trener drużyny narodowej na zgrupowaniach kadry. Sami zawodnicy nie ukrywają, że szusowanie na stokach dostarcza im sporo adrenaliny oraz jest doskonałym etapem w przygotowaniach do sezonu. Ale sama jazda to nie wszystko, ważny jest sprzęt oraz bezpieczeństwo podczas jego użytkowania.

Sporty zimowe w Polsce zyskują coraz większą popularność. Dostępność infrastruktury narciarskiej w polskich i słowackich górach, a także możliwość względnie łatwego zorganizowania wyjazdu w Alpy sprawia, że co roku na nartach jeździ nawet kilkaset tysięcy Polaków oraz coraz częściej są włączane do etapów przygotowawczych przed sezonem żużlowym. Chcąc to robić bezpiecznie, trzeba jednak najpierw umiejętnie dobrać cały sprzęt, w którego skład wchodzą oczywiście narty, ale także odpowiedni osprzęt do nich, taki jak buty narciarskie i wiązania do nich. Zarówno narty, jak i resztę osprzętu trzeba dobrać zarówno do siebie, jak i do adepta szusowania, który może mieć różne wymagania dotyczące sprzętu. Zależą one od bardzo wielu czynników, a doborem odpowiednich nart i butów narciarskich powinni zajmować się wykwalifikowani specjaliści, gdyż robiąc to na własną rękę można w najlepszym razie nie mieć takiej przyjemności z jazdy, jak jest to możliwe, a w najgorszym nawet zrobić sobie krzywdę. Buty narciarskie wybiera się na podstawie wielu parametrów, więc najlepiej jest to robić
w wykwalifikowanym serwisie, na żywo, a nie tak jak jest to aktualnie popularne online. Udając się do sklepu stacjonarnego, w którym pracują doświadczeni eksperci, będą oni w stanie dość łatwo dobrać sprzęt do indywidualnych wymagań danej osoby.

Znaczenie jakości w kontekście wyboru sprzętu narciarskiego.

Najważniejszą kwestią podczas kupowania sprzętu narciarskiego jest to, aby korzystać z uznanych i renomowanych firm. Jazda na nartach, nie tylko w wersji wyczynowej jest bardzo kontuzjogenne, a gdy nie dobierze się wysokiej jakości sprzętu, który ulegnie jakiemuś defektowi w czasie jazdy, może dojść do bardzo niebezpiecznych sytuacji, które często kończą się nawet połamanymi kośćmi. Wybór odpowiedniej jakości nart, wiązań, a także butów narciarskich w znacznej mierze minimalizuje to ryzyko, choć trzeba pamiętać, że sprzęt nie zrobi wszystkie za narciarza. Narty powinny być dobrane do wagi użytkownika oraz do preferowanego stylu jazdy. Inne narty dedykuje się osobom z lekką nadwagą, a inne do agresywnie jeżdżących sportowców. Niebagatelną rolę ma tutaj także umiejętne dobranie i ustawienie wiązań.

Jak spersonalizować buty narciarskie?

Idealne buty narciarskie stabilnie trzymają całą nogę, co sprawia, że cała sylwetka może zachować odpowiedni pion podczas dużych przeciążeń podczas jazdy na nartach. Chociażby minimalne odchylenie i brak stabilności sprawia, że technika jazdy zaczyna kuleć, a ryzyko kontuzji się zwiększa. Chcąc idealnie dobrać buty narciarskie, najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego, takiego jak Skifanatic, który dysponuje szerokim wachlarzem butów, a także fachową obsługą. Będąc w sklepie,
warto poprosić o rady dotyczące konserwowania sprzętu narciarskiego, co jest kluczowe, aby zwiększyć jego trwałość.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Skifanatic

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0215 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl