REKLAMAeWinner Banner

Czterech zwycięzców słowackich zawodów wzorowanych na speedrowerze

Speedrower

Speedrower (fot. Patryk Kowalski)

20 września na wyznaczonym do ścigania w lewo torze pod trybuną główną stadionu żużlowego w Žarnovicy rozegrano drugie w tym roku zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży.

W swojej dziewięcioletniej historii Speedway Club Žarnovica zawsze organizował imprezy dla dzieci, a jedną z nich jest ściganie w lewo na rowerach, która bardzo mocno przypomina po prostu speedway i speedrower. Dzieciaki przez kilkanaście dłuższych chwil mają szansę poczuć się jak piąty żużlowiec świata - Martin Vaculík. W tym roku działacze postanowili zorganizować dwie takie rozgrywki.

Organizatorom dopisała pogoda, a także liczba uczestników, bowiem zawody przyciągnęły na start 32 uczestników z rodzicami, dziadkami, a niektórzy jeszcze innymi członkami rodziny. Warunkiem koniecznym, by móc się ścigać było posiadanie kasku i roweru.

Na wyznaczonym czterdziestometrowym torze uczestnicy ścigali się w czterech kategoriach: dziewcząt, chłopców od 3 do 5 roku życia, a także chłopców od 6 do 10 i od 11 do 13 lat. W turniejach każdy uczestnik miał do przejechania cztery wyścigi podstawowe, a następnie wielki finał z udziałem najlepiej punktujących. Organizatorzy nie ukrywają, że najgorętszym wyścigiem był finał najstarszej grupy, gdzie trzeba było aż trzykrotnie powtarzać start ze względu na upadki w pierwszym łuku.

Całej rywalizacji przyglądali się oczywiście m.in. trener miejscowej drużyny - Jan Daniel oraz włodarz klubu - Martin Buri.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii:
Dziewczęta:
1. Lenka Búriová, 2. Lilien Nováková, 3. Lenka Lováseková

Chłopcy od 3 do 5 roku życia:
1. Sebastián Mayer, 2. Dávidko Pavol, 3. Matúško Jančok, 4. Brunko Bartfay

Chłopcy od 6 do 10 roku życia:
1. Peter Garaj, 2. Matúš Bobál, 3. Michal Mihálik, 4. Damián Brestovský

Chłopcy od 11 do 13 roku życia:
1. Tomáš Daniel, 2. Lukáš Pacalaj, 3. Tomáš Baniari, 4. Mário Supuka


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8535 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl