REKLAMAeWinner Banner

BSI przyznała „dzikie karty” na sezon 2020!

Tai Woffinden

Tai Woffinden (fot. Warwick Hemy)

Dzień po zakończeniu cyklu Speedway Grand Prix w sezonie 2019 poznaliśmy nazwiska czterech zawodników, którym organizatorzy wręczyli tzw. stałe „dzikie karty”. Tym samym do grona tych, którzy utrzymali się w serii dołączyli Tai Woffinden, Greg Hancock, Artiom Łaguta i Antonio Lindbäck.

O decyzji włodarze serii poinformowali na oficjalnej stronie speedwaygp.com. Prawie wszystko zatem przebiegło zgodnie z oczekiwaniami. Może nieco dziwić jedynie nominacja dla Szweda, niemniej jednak przy dwóch  turniejach w tym kraju ta kandydatura może być usprawiedliwiona.

Do grona najlepszych włączono dwóch mistrzów świata - trzykrotnego, Taia Woffindena, który kilka rund z tego sezonu opuścił z powodu kontuzji oraz czterokrotnego, Grega Hancocka, który cały ten rok nie jeździł z powodu choroby swojej żony, Jennie.

Artiom Łaguta bieżący cykl zakończył na 11. miejscu, a Antonio Lindbäck na 12., jednak w ostatnich rundach tego sezonu prezentował się całkiem przyzwoicie. Przed nimi w klasyfikacji znalelźli się ci, którzy wywalczyli awans z SGP Challenge, czyli Matej Žagar i Niels-Krsitian Iversen, zatem zaproszenia otrzymali po raz kolejny zawodnicy, znajdujący się bezpośrednio za tymi, którzy mieli zagwarantowany udział w zmaganiach wśróde ality na kolejny sezon.

Niepocieszony w tym wypadku jest z pewnością Indywidualny Mistrz Europy Mikkel Michelsen, który w tym sezonie zanotował wyraźny progres i na pewno liczył na to wyróżnienie. Pełen kalendarz przyszłorocznych zmagań zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Lista startowa cyklu FIM Speedway Grand Prix 2020:
Czołowa ósemka sezonu 2019:
1. Bartosz Zmarzlik (Polska)
2. Leon Madsen (Dania)
3. Emil Sajfutdinow (Rosja)
4. Fredrik Lindgren (Szwecja)
5. Martin Vaculik (Słowacja)
6. Maciej Janowski (Polska)
7. Jason Doyle (Australia)
8. Patryk Dudek (Polska)

Czołowa trójka Grand Prix Challenge:
9. Matej Žagar (Słowenia)
10. Niels-Kristian Iversen (Dania)
11. Max Fricke (Australia)

Stałe dzikie karty przyznane przez BSI:
12. Artiom Łaguta (Rosja)
13. Antonio Lindbäck (Szwecja)
14. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
15. Greg Hancock (USA)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1255 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl