REKLAMAeWinner Banner

Bardzo ważne zmiany w Speedway Grand Prix zatwierdzone!

Principality Stadium w Cardiff

Principality Stadium w Cardiff (fot. Jarosław Pabijan)

Kibice w Polsce i na świecie dopiero co ochłonęli po wspaniałym finale tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, a włodarze tej serii codziennie dostarczają nowych, ważnych informacji. Po „dzikich kartach” oraz kwalifikowanych rezerwowych przyszła kolej na wieści o bardzo poważnych zmianach, które będą wprowadzone od przyszłego roku!

Najbardziej istotna zmiana, to zmniejszenie liczby uczestników, którzy będą mieli zagwarantowany udział w cyklu na kolejny sezon. Do tej pory, od wielu lat ta liczba wynosiła 8, tym razem zostanie ona zredukowana do tylko 6! Tym samym walka o czołowe lokaty powinna do samego końca być pasjonująca, jeszcze bardziej niż w ostatnich sezonach. BSI będzie wyznaczać natomiast  5 stałych "dzikich kart".

Druga, dosyć istotna korekta, to zagwarantowane miejsce w cyklu dla Indywidualnego Mistrza Europy. W poprzednim sezonie „dziką kartę” otrzymał Leon Madsen, w tym nie uhonorowano tak Mikkela Michelsena, więc ten zawodnik w tym wypadku otrzymałby podobne wyróżnienie. Przyszłoroczne zmagania o czempionat na Starym Kontynencie również nabiorą kolorytu, a to oznacza, że konflikt, którzy przed laty został „wzbudzony”, pomiędzy organizatorami tych dwóch cyklów, chyba został zażegnany.

Ostatnia zmiana, to inny sposób punktacji za końcowe lokaty w poszczególnych rundach. Do tej pory do klasyfikacji generalnej dopisywano tyle punktów, ile dany zawodnik zdobył w zawodach. Teraz zostanie to zmienione według następującego zapisu:
1. miejsce - 20 pkt.,
2. - 18,
3. - 16,
4. - 14,
5. - 12,
6. - 11,
7. - 10,
8. - 9,
9. - 8,
10. - 7,
11. - 6,
12. - 5,
13. - 4,
14. - 3,
15. - 2,
16. - 1,
17. - 0,
18. - 0.

Od wielu lat narzekano, że cykl Speedway Grand Prix zrobił się „skostniały”. Z pewnością zmiany były potrzebne. Pozytywnie można ocenić przyznanie pewnego miejsca Indywidualnemu Mistrzowi Europy. Pozostałe dwie nowości budzą jednak od razu sporo wątpliwości.  Jaki odbiór będzie miało to w rzeczywistości? O tym przekonamy się w roku 2020.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9356 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl