Unia Tarnów zatrzymała swojego lidera!

Peter Ljung i Wiktor Kułakow

Peter Ljung i Wiktor Kułakow (fot. Sebastian Siedlik)

Dzień po potwierdzeniu faktu, iż w zespole Unii Tarnów nadal będzie startował Mateusz Cierniak, kibice tego zespołu otrzymali kolejną dobrą wiadomość. W barwach „Jaskółek” będą mogli oni w sezonie 2020 oglądać nadal jednego ze swoich liderów, w niedawno zakończonych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że w tegorocznych rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej, „motorem napędowym” Unii Tarnów byli dwaj liderzy – Rosjanin Wiktor Kułakow i Szwed Peter Ljung. Ostatecznie ten pierwszy zakończył sezon z najskuteczniejszą średnią, wynoszącą 2,411 pkt. na bieg. reprezentant Szwecji natomiast uplasował się ostatecznie na trzeciej pozycji ze wskaźnikiem 2,339, lecz to on bardzo długo piastował pozycję lidera klasyfikacji średnich.

Włodarze tarnowskiego zespołu w dniu dzisiejszym przekazali informację, że to właśnie Peter Ljung uzgodnił warunki kontraktu na sezon 2020 i nadal będzie reprezentował Unię! Tym samym dla Szweda będzie to już piąty sezon w barwach „Jaskółek”. Wcześniej startował on w Tarnowie w latach 2007-2008. Do tego ośrodka powrócił on po ośmiu latach w przerwy i w 2017 był jednym z ważniejszych ogniw zespołu, który wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Po rocznym rozbracie ponownie dołączył to drużyny z Tarnowa przed rokiem, podpisując dwuletni kontrakt. Do wszystkiego potrzebny był jeszcze aneks na kolejny sezon. Obie strony doszły zatem do porozumienia i Ljung w kolejnych rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej nadal będzie liderem ekipy Tomasza Proszowskiego.

Oprócz Szweda umowy na przyszły rok potwierdzili już Daniel Kaczmarek i Mateusz Cierniak. Nazwiska kolejnych zawodników, którzy będą bronić barw Unii Tarnów i skompletują zestawienie na nadchodzące rozgrywki sezonu 2020 poznamy w najbliższych tygodniach.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9072 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl