REKLAMAeWinner Banner

Marek Cieślak: W kadrze będą jeździć ci, co chcą w niej jeździć

Maciej Janowski

Maciej Janowski (fot. Patryk Kowalski)

Żużlowa Reprezentacja Polski kończy dziś meczem z Resztą Świata sezon 2019. W Rybniku obecny jest zarówno Marek Cieślak jak i Rafał Dobrucki. Ten pierwszy zabrał głos na temat ostatnich zwolnień lekarskich.

W ostatnich dniach do żużlowej centrali napłynęła dość spora mimo wszystko liczba zwolnień lekarskich. W Złotym Kasku zabrakło Maksyma Drabika Macieja Janowskiego, a także braci Pawlickich - Przemysława oraz Piotra. Zawodnicy Betard Sparty Wrocław dzień po piątkowym turnieju w Gdańsku mieli pojawić się w Rybniku na meczu Żużlowej Reprezentacji Polski., lecz ostatecznie w ich miejsce startują Paweł Przedpełski oraz Bartosz Smektała.

Podczas transmisji z meczu na antenie TVP Sport - Filip Czyszanowski przed kamerę zaprosił do wywiadu trenera naszej seniorskiej reprezentacji - Marka Cieślaka. Dziennikarz nie mógł nie poruszyć tematu absencji, choć tutaj wątek dotyczył meczu kadry narodowej, a co za tym idzie wycofania się z niego duetu z wrocławskiej Betard Sparty. - Choroba nie wybiera. Niekiedy przychodzi tak, że trzeba chorować, ale na szczęście ich dublerzy dają radę - przyznał na początku rozmowy.

W kolejnej fazie wywiadu Filip Czyszanowski zapytał szkoleniowca czy ten próbował kontaktować się z żużlowcami. - Tak, zadzwoniłem, ale był głuchy telefon. Tak naprawdę w tym momencie to jest bezsensu - jest chory to jest, przysłali zwolnienie lekarskie i co, mam podważać decyzję lekarza? Ja nie zamierzam w tym momencie mówić, że symulują, ponieważ tego nie wiem.

Dziennikarz nie ukrywał, że sytuacja jest co najmniej dziwna. Odpowiedź Cieślaka była jasna i klarowna. - Jest to dziwne, dlatego powiem tak - w kadrze będą jeździć ci, co chcą w niej jeździć. Ci, których ciągle "zawiewa" muszą sobie jeździć we wszystkich innych zawodach, a nie w kadrze. Kadra Polski to odpowiedzialna rzecz.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9947 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl