Pomógł wprowadzić Bydgoszcz do Nice 1. LŻ. Docenił go mistrz Danii

Josh Grajczonek

Josh Grajczonek (fot. Tony Taylor)

Okres negocjacji transferowych rozkręca się nie tylko w Polsce. Drużynowy Mistrz Danii, Team Fjelsted, przedstawił cztery nowe nazwiska na sezon 2019. Największym wzmocnieniem w tym gronie wydaje się Josh Grajczonek.

Startujący z polską licencją żużlowiec bronił już barw Fjelsted w sezonie 2015, wówczas jeszcze jako Australijczyk. Dobre tegoroczne występy w Polonii Bydgoszcz i Poole Pirates sprawiły, że duńscy działacze zaproponowali mu powrót. Grajczonkowi przydzielono kategorię B. Taką samą otrzymał inny nowy nabytek, Ukrainiec Andrij Karpow.

Pozostali zakontraktowani zawodnicy trafili do niższych klas. Joel Kling skutecznie zaprezentował się w Polsce w barwach Speed Car Motoru Lublin w końcówce sezonu 2018, ale ten rok był dla niego bardzo nieudany. W efekcie przyznano mu kategorię C. Z kolei krajowy junior, 20-letni Andreas Kaag Jensen, startuje z kategorią D.

Ponadto Drużynowy Mistrz Danii przedłużył już umowy z czwórką żużlowców. Są to tylko reprezentanci kraju Hamleta: kapitan Peter Kildemand (kategoria A), Frederik Jakobsen (B), Jason Jørgensen (C) i utalentowany Benjamin Basso (D).

Skład na sezon 2020:
A - Peter Kildemand (Dania)
B - Josh Grajczonek (Australia/Polska)
B - Frederik Jakobsen (Dania)
B - Andrij Karpow (Ukraina)
C - Jason Jørgensen (Dania)
C - Joel Kling (Szwecja)
D - Benjamin Basso (Dania)
D - Andreas Jensen (Dania)

Źródło: fb/speedwaydetargrejerdet


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8216 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl