REKLAMAeWinner Banner

Duńskie media zdradzają: ich wielki talent na 5 lat w Stali Gorzów!

Marcus Birkemose

Marcus Birkemose (fot. Roman Biliński)

Choć polskie kluby o zawodnikach pozyskiwanych z zewnątrz starają się nie informować przed rozpoczęciem listopadowego okienka transferowego, nikt nie zabroni tego zagranicznym mediom. Jeden z duńskich portali poinformował o tym, że Stal Gorzów pozyska dwóch żużlowców z kraju Hamleta!

Do tej pory jedynym oficjalnie i stuprocentowo potwierdzonym przez klub zawodniczym transferem przychodzącym jest Adrian Miedziński, który po dwuletnim wygnaniu do Częstochowy wraca do Apatora Toruń. Kończący już swoją senatorską kadencję Przemysław Termiński poinformował także o podpisaniu przez jego firmę kontraktu sponsorskiego z m.in. Wiktorem Kułakowem czy zawodnikiem Orła Łódź (najpewniej chodzi o Tobiasza Musielaka), ale w tym wypadku trzeba sobie zostawić pewną rezerwę.

Troszkę innym przypadkiem jest z kolei utalentowany Czech Jan Kvěch. W jego przypadku nikt w Polsce oficjalnie niczego jeszcze nie ogłosił, jednak podczas finału IMŚJ w Pardubicach lokalny spiker przedstawił go jako… przyszłego żużlowca Falubazu Zielona Góra. Teraz do tej samej kategorii dołączają: Niels-Kristian Iversen i Marcus Birkemose!

O ich pojawieniu się w Gorzowie informuje duński portal jv.dk. Za sukces można uznać zwłaszcza umowę, którą Stali udało się wynegocjować z Marcusem Birkemose. Żużlowiec, który 9 października skończył dopiero 16 lat,  jeszcze w ubiegłym sezonie zdobywał Puchar Europy w klasie 250cc, a teraz ma już za sobą serię występów w Metal Speedway League dla GSK Liga. Za szczególnie efektowny trzeba uznać jego wyjazdowy start przeciw Esbjerg Vikings. Nastolatek zdobył tam 15 punktów i bonus, a na rozkładzie miał chociażby Nielsa-Kristiana Iversena czy Bjarne Pedersena! Cały rok zakończył z niesamowitą jak na swój wiek średnią ligową na poziomie 2,130 pkt/bieg.

Ponadto w sierpniu zdobył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii, pokonując kilku żużlowców znanych już z dobrych występów w Polsce. Teraz on sam pojawi się w naszym kraju. Jak informują duńskie media, jego umowa ze Stalą Gorzów ma obowiązywać aż przez 5 lat, czyli do końca wieku juniorskiego! 16-latek w nowym klubie podpatrywać ma Bartosza Zmarzlika czy inny nowy nabytek – Nielsa-Kristiana Iversena.

Źródło: jv.dk


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.848 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl