Rok temu opuścił drużynę ze względu na średnią. Teraz powraca

Niels-Kristian Iversen

Niels-Kristian Iversen (fot. Jarosław Pabijan)

Eskilstuna Smederna przedstawiła kolejnego zawodnika w swojej kadrze na sezon 2020. To Niels-Kristian Iversen. Duńczyk powraca do zespołu mistrzów Szwecji po rocznej przerwie.

W sezonie 2019 Iversen reprezentował Piraternę Motala. Był to ruch wymuszony przez regulamin. Działacze Smederny, która obroniła rok wcześniej mistrzostwo Szwecji, nie mogli pozostawić w składzie wszystkich swoich żużlowców. „Kowale” ze względu na obowiązujący limit średniej musieli pozbyć się jednego z liderów. Padło wówczas właśnie na Duńczyka.

Mijający rok był jednak dla Iversena nieco gorszy (średnia 1,907 pkt/bieg wobec 2,156 z sezonu 2018), a w dodatku Smederna, choć ponownie obroniła tytuł mistrzowski, atakowała nieco z tylnego szeregu. W efekcie nic nie stało na przeszkodzie, by „PUK” powrócił do Eskilstuny jako ósmy zawodnik w kadrze drużyny.

Źródło: fb/eskilstunasmederna

Polski system bez ograniczeń czy szwedzki z limitem średniej – który jest lepszy?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8293 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl