Nie tylko Žagar i Miedziński. Nawet dziesięciu żużlowców może odejść z Włókniarza

Andriej Kudriaszow

Andriej Kudriaszow (fot. Jarosław Pabijan)

Wszystko wskazuje na to, że w kadrze częstochowskiego Włókniarza zapowiadają się spore „czystki”. Ubyć może nawet dziesięciu żużlowców z tegorocznej kadry Marka Cieślaka. Znaczna część tego grona to seniorzy.

W tegorocznym zestawieniu forBET Włókniarza widniało dziewiętnastu żużlowców, którzy związali się kontraktami z tym klubem. W całym tym zestawieniu było jedenastu zawodników, którzy mogli ścigać się na pozycjach seniorskich oraz ośmiu jeźdźców o statusie młodzieżowym. Część z nich została w trakcie trwania sezonu wypożyczona do innych drużyn i tak np. Andriej Kudriaszow trafił do Car Gwarant Startu Gniezno, Andreas Lyager do Euro Finannce Polonii Piła, a juniorzy szukali swoich szans w Opolu, Krośnie, Poznaniu oraz Gdańsku. Trzech jeźdźców - Witalij Kowal, Sebastian Ułamek oraz Bartosz Świącik posiadało z kolei kontrakt tzw. „warszawski”.

W zespole prowadzonym przez Marka CIeślaka zostaje trzech seniorów - Fredrik Lindgren, Leon Madsen, a także Paweł Przedpełski. Zestawienie to mają uzupełnić Australijczyk Jason Doyle oraz Norweg z polskim paszportem - Rune Holta. Formację juniorską stworzy najpewniej Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski - Jakub Miśkowiak z kimś z duetu Bartłomiej Kowalski - Mateusz Świdnicki. To oznacza, że z teamem spod Jasnej Góry pożegna się aż dziesięciu żużlowców.

Przesądzone jest odejście Adriana Miedzińskiego, który zapowiedział już swój powrót do Apatora Toruń oraz Mateja Žagara, który częstochowskie "Lwy" ma zmienić na lubelskie "Koziołki". Z Włókniarzem pożegnają się także dwaj brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski - Michał Gruchalski oraz Damian Dróżdż. Pierwszy z nich kończy wiek młodzieżowca i rozpoczynając nowy etap swojej sportowej kariery chce regularnie startować w Nice 1. Lidze Żużlowej i rola rezerwowego go nie interesuje, zaś wychowanek Kolejarza Opole najpewniej obierze drugoligowy kierunek. - Damianowi kończy się roczny kontrakt z naszym klubem. Jesteśmy co prawda umówieni na rozmowy, ale mające doradzić mu jaką drogę najlepiej, aby obrał na kolejny sezon - mówi nam Michał Świącik.

Włodarze biało-zielonych nie biorą pod uwagę przy budowie przyszłorocznego składu również m.in. Andrieja Kudriaszowa. Rosjanin, który w listopadzie 2017 roku parafował trzyletni kontrakt najpierw trafił do Orła Łódź (2018), a w minionym sezonie bronił barw Car Gwarant Startu Gniezno. Na zapleczu ekstraligowym wiele nie pojeździł, a w dwudziestu jeden biegach udało mu się wywalczyć 27 punktów i trzy bonusy, co dało mu średnią biegową 1.429 i czwarte miejsce wśród żużlowców niesklasyfikowanych. - Prośbą zawodnika było wyrażenie zgody na znalezienie nowego klubu i tak też się stało. Andriej szuka teraz pracodawcy we własnym zakresie. Nie dziwię się, bowiem w Częstochowie nie mógł liczyć na regularne starty - dodaje Świącik.

Z kadry wykreśleni zostaną także Andreas Lyager, Bartosz Świącik oraz najpewniej Sebastian Ułamek i Witalij Kowal. Duńczyk raczej nie będzie brał pod uwagę angażu we Włókniarzu i zwiąże się z kimś na drugoligowym froncie (choć mówi się też o zainteresowaniu jego osobą ze strony Orła Łódź). Drugi z nich nie wystąpił w żadnych zawodach i utraci swoją licencję, z kolei Ułamek zaliczył co prawda kilka występów, ale nie ukrywał, że zastanawia się nad zakończeniem kariery. Pod koniec rundy zasadniczej związał się on z Žagarem i najpewniej będą kontynuować swoją współpracę. Dla Ukraińca umowa we Włókniarzu była szansą, ale słabe wyniki w zawodach, czy to w swojej ojczyźnie czy też międzynarodowych do lat 21 spowodowały, że nikt się 18-latkiem nie zainteresował.

Nie wiadomo co z formacją młodzieżową. Z wypożyczenia wracają Adrian Bialk, Dominik Majchrzak oraz Mateusz Świdnicki i Adrian Woźniak. O ile Świdnicki regularnie ścigał się w barwach Wilków Krosno czy imprezach młodzieżowych, o tyle po trzech pozostałych słuch zaginął. Z zespołem rozstanie się najpewniej jedyna kobieta - Monika Nietyksza, która tak samo jak Świącik nie wystąpiła w żadnych zawodach i jej licencja straci ważność.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.851 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl