REKLAMAeWinner Banner

Uśmiech na twarzach uczestników podczas PGE Speedway Camp – Zenon Plech zaprasza (wideo)

Mini żużel

Mini żużel (fot. Piotr Kin)

Dwudziestu adeptów sportu żużlowego z całej Polski, w wieku od 5 do 13 lat, wzięło udział w imprezie PGE Speedway Camp – Zenon Plech zaprasza, która odbyła się na gdańskim mini-torze.

Pod okiem patrona wydarzenia – jednej z legend polskiego żużla, a także czynnych jeszcze zawodników – Patryka Dudka (Stelmet Falubaz Zielona Góra) i Kacpra Gomólskiego (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – młodzi sportowcy mieli okazję do podnoszenia swoich umiejętności. – Jestem zachwycony entuzjazmem, z jakim podeszli do zajęć ich uczestnicy – powiedział Kacper Gomólski. – Zawsze jestem gotowy, by im pomóc i z przyjemnością przyjąłem zaproszenie do udziału w tej imprezie. Nad czym pracowaliśmy? Przede wszystkim nad momentem startowym i prostym prowadzeniu motocykla po wyjściu spod taśmy. Adepci słuchali nas z dużą uwagą i mam nadzieję, że coś z naszych rad skorzystają – dodał.

Każdy z młodych zawodników miał indywidualną sesję treningową. Była też okazja do rozmowy ze szkoleniowcami, a także wspólne pamiątkowe zdjęcia. Nie tylko młodzież była pod wrażeniem. – My także zostaliśmy miło zaskoczeni poziomem żużlowej wiedzy uczestników. Zostaliśmy zasypani pytaniami, ale na każde cierpliwie odpowiadaliśmy. Staraliśmy się zwrócić uwagę na detale – na przykład utrzymanie prawidłowej sylwetki na motocyklu oraz wyprostowanie go po wyjściu z łuku. Na bieżąco próbowaliśmy korygować błędy i mam nadzieję, że uczestnicy sporo z tych lekcji wynieśli. Na pewno znów było to dla mnie bardzo przyjemne doświadczenie i z chęcią przyjadę na takie wydarzenie jeszcze raz – przyznał Patryk Dudek.

Największe trenerskie doświadczenie ze szkoleniowego grona podczas PGE Speedway Camp miał Zenon Plech. Patron imprezy również z entuzjazmem wypowiadał się odnośnie korzyści, jakie niesie ze sobą udział żużlowej młodzieży w takiej imprezie. – Do każdego młodego kandydata na żużlowca trzeba podchodzić indywidualnie i na bieżąco starać się korygować popełniane błędy. Dzieci, które wzięły udział w imprezie, bardzo chętnie słuchały naszych rad i uwag. Między innymi odnośnie prowadzenia motocykla, właściwego składania się do jazdy po łuku i wyjścia na prostą, a także wyjścia ze startu. Przed nimi jeszcze długa droga, mam nadzieję, że także dzięki naszej pomocy starczy wszystkim wytrwałości i zacięcia – powiedział Zenon Plech.

Oprócz zajęć treningowych, odbyły się też zawody. W sobotę rywalizowano indywidualnie, dzień później turniej drużynowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i medale, a najlepszym wręczono dodatkowo puchary. – Była to trzecia taka impreza na gdańskim mini-torze i bardzo dziękuję Polskiej Grupie Energetycznej, a także pozostałym sponsorom, za możliwość jej przeprowadzenia. Edycja okazała się bardzo udana, a uśmiech na twarzach uczestników kolejny raz przekonał mnie, że warto takie wydarzenia organizować. Na pewno będziemy ten projekt kontynuować i rozwijać w przyszłości – powiedział Krystian Plech z Plech Sport Agency, organizator wydarzenia.

Źródło: speedwayevents.pl

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9753 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl