REKLAMAeWinner Banner

Nowa Zelandia budzi się ze snu. Trzy tory i dużo turniejów

Jake Turner

Jake Turner (fot. Judy Mackay)

Gdy w Europie sezon żużlowy dobiega końca, a zawodnicy myślą o wakacjach i przygotowaniach do kolejnego ciężkiego roku jazdy, budzi się tak naprawdę sezon w Australii oraz Nowej Zelandii.

Nowozelandczycy mają już za sobą pierwsze występy w sezonie 2019/20. Spora część jazdy jednak dopiero przed nimi, a rywalizacja toczyć się będzie na trzech torach - Rosebank Speedway w Auckland, Moore Park Speedway w Christchurch oraz Oreti Park Speedway w Invercargill. Najwięcej jazdy czeka fanów w drugim z ośrodków, gdzie odbędzie się dziesięć imprez żużlowych oraz w sidecarach. Nieco mniej pozycji widnieje w kalendarzu Oreti Park, zaś ledwie cztery imprezy pozostały nam do rozegrania w Auckland.

Każdy z tych trzech ośrodków dostał najważniejsze nowozelandzkie turnieje do organizacji. Za półtora miesiąca - 8 grudnia w Auckland rozegrany zostanie turniej o Grand Prix Nowej Zelandii. W połowie grudnia poznamy najlepszego juniora w Nowej Zelandii (w Christchurch), zaś na Oreti Park rozegrany zostanie turniej o mistrzostwo Nowej Zelandii w kategorii Open - 11 stycznia.

W kalendarzu rozgrywek Nowej Zelandii widnieją także m.in. turnieje o mistrzostwo północnej (01.03) oraz południowej (14.03) wyspy. Swój memoriał będzie miał także Ronnie Moore - indywidualny mistrz świata z 1954 i 1959 roku. Impreza ku jego pamięci rozegrana zostanie w Christchurch w lutym przyszłego roku.

źródło: speedway-forum.de


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.845 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl