REKLAMAeWinner Banner

Mistrzostwa Europy w ice speedwayu w Polsce już niemal pewne!

Ice Speedway

Ice Speedway (fot. Lea Häyrinen)

Pod koniec sierpnia, dosyć niespodziewanie na kibiców sportów motorowych spadła informacja, że w Polsce możliwa jest organizacja finału Indywidualnych Mistrzostw Europy w wyścigach motocyklowych na lodzie. Wszystko wskazuje na to, że do organizacji tej bardzo ważnej imprezy dojdzie właśnie w naszym kraju.

Przypomnijmy, że przed około dwoma miesiącami informowaliśmy, że impreza, w której wyłoniony zostanie najlepszy lodowy Gladiator na Starym Kontynencie, miałaby się odbyć w przedostatni weekend marca na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy jest rozgrywany w formule dwudniowej. Każdego dnia odbywa się seria zasadnicza i 4 finały, po których zawodnikom przypisuje się odpowiednią liczbę punktów, w zależności od zajętych miejsc. I tak zwycięzca finału A otrzymuje 16 „oczek”, a ostatnio zawodnik z finału D tylko jedno.

Najnowsze informacje wydają się potwierdzać tylko fakt organizacji tej ważnej imprezy w naszym kraju. W ostatnim czasie na profilu na Instagramie, na profilu SpeedwayMoscow ukazał się kalendarz imprez lodowych w sezonie 2019/2020. W nim pod terminami 20-22 marca umieszczono właśnie finał Indywidualnych Mistrzostw Europy a krajem, w którym ma się odbyć jest właśnie Polska. Gdy dodatkowo odwiedzimy stronę internetową Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim właśnie w ten weekend widnieje ta impreza w oficjalnym kalendarzu, organizowanych tam wydarzeń.

Wszystko to oficjalnie zostanie potwierdzone z kalendarzem FIM Europe, który powinien pojawić się krótko po kongresie tej federacji, zwołanym w Rzymie w pierwszej połowie listopada. Zagorzali kibice wyścigów torowych mogą już jednak powoli przygotowywać się do rezerwowania sobie jednego z marcowych weekendów i poświęcenie go właśnie ice speedwayowi.

Nie wiemy jeszcze kto mógłby reprezentować Polskę na tym wydarzeniu. Gdy tylko pojawią się informacje, dotyczące kandydata do wystąpienia w naszych barwach narodowych, z pewnością przekażemy je na bieżąco.

Jeśli chodzi o Indywidualne Mistrzostwa Świata Gladiatorów, to prowizoryczny kalendarz podawaliśmy państwu również w sierpniu. Wszystkie terminy dwudniowych finałów oraz rywalizacji w ramach Ice Speedway of Nations (Berlin) zostały potwierdzone i prezentujemy je również poniżej. Przypomnijmy, że tytułu, wywalczonego w kwietniu tego roku, będzie bronił Daniił Iwanow, który w ostatnim turnieju zapewnił go sobie, nieznacznie pokonując Dmitrija Kołtakowa i Dinara Walejewa.

Kalendarz IMŚ Gladiatorów, Ice Speedway of Nations oraz Indywidualnych Mistrzostw Europy 2020:
11 stycznia – 1. Runda Kwalifikacyjna – Örnsköldsvik (Szwecja)
11 stycznia – 2. Runda Kwalifikacyjna – Kauhajoki (Finlandia)
1–2 lutego – 1. Finał – Ałmaty (Kazachstan)
8–9 lutego – 2. Finał – Togliatti (Rosja)
15–16 lutego – 3. Finał – Szadryńsk (Rosja)
29 lutego–1 marca – Finał Ice Speedway of Nations – Berlin (Niemcy)
14–15 marca – 4. Finał – Inzell (Niemcy)
21-22 marca – Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy – Tomaszów Mazowiecki (Polska)
4–5 kwietnia – 5. Finał – Heerenveen (Holandia)

Ankieta nie istnieje

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0464 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl