„Gryfy” z pierwszymi nabytkami. Do Polonii może dojść także ekstraligowy junior Falubazu

David Bellego

David Bellego (fot. Kevin Sarlat)

Zgodnie z medialnymi doniesieniami - David Bellego w przyszłym roku będzie startował w Nice 1. Lidze Żużlowej. Dziś przekazano informacje dotyczące nowego pracodawcy francuskiego jeźdźca. Oprócz tego potwierdzono zmianę klubu przez Kaia Huckenbecka

Reprezentant Francji w rozmowie z naszym serwisem mówił otwarcie, że nie może sobie pozwolić na kolejny rok startów na najniższym szczeblu. Żużlowiec dodawał, że chciał zostać w Poznaniu, bowiem doskonale czuł się w tym klubie, ale musi jednak brać pod uwagę także rozwój swojej sportowej kariery. Uczestnik Indywidualnych Mistrzostw Europy ostatecznie zdecydował się na parafowanie kontraktu w klubie, który pokonał Power Duck Iveston PSŻ w dwumeczu finałowym. Najlepszy zawodnik drugiej ligi wykręcił w minionym sezonie 153 punkty oraz dorzucił osiem bonusów, a to wszystko w 66 biegach. Taki rezultat dał mu średnia biegową 2.439 i znaczny triumf nad rywalami. Warto odnotować, że aż czterdzieści biegów kończył na pierwszej pozycji, a choćby jedno oczko przy jego nazwisku nie pojawiło się ledwie - siedmiokrotnie! Sześć razy meldował się ostatni na mecie, a raz zaliczył wykluczenie.

Do drużyny z Bydgoszczy dołącza także Kai Huckenbeck. Niemiec wykręcił w tym roku w czterdziestu czterech biegach sześćdziesiąt dwa punkty oraz sześć bonusów, co dało mu średnią biegową 1.545 i miejsce w trzeciej dziesiątce Nice 1. Ligi Żużlowej.

Potwierdziliśmy także u źródła, że bardzo możliwe jest to, że bydgoski zespół wzmocni się także Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów - Mateuszem Tonderem. Tutaj trwają na razie rozmowy pomiędzy ZOOleszcz Polonią, a Mateuszem Tonderem i obecnym pracodawcą żużlowca - Stelmet Falubazem Zielona Góra. W tym sezonie Tonder ścigał się w bydgoskich barwach jako gość. W dwudziestu siedmiu biegach wykręcił 33 punkty oraz pięć bonusów, co dało mu średnią biegową 1.407.

Kadra ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz
Seniorzy:
Dimitri Bergé (Francja) (ur. 1996)
David Bellego (Francja) (ur. 1993)
Kamil Brzozowski (ur. 1987)
Josh Grajczonek (ur. 1990)
Kai Huckenbeck (Niemcy) (ur. 1993)
Valentin Grobauer (Niemcy) (ur. 1994)
Matic Ivačič (Słowenia) (ur. 1993)

Juniorzy:
Mateusz Jagła (ur. 1999)
Tomas Orwat (ur. 1999)

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6444 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl