Oficjalnie: Poznaliśmy nowy klub trzykrotnego indywidualnego mistrza świata!

PGE Ekstraliga

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 listopada 2019, 12:59 komentarzy 1
Nicki Pedersen

Nicki Pedersen (fot. Sebastian Siedlik)

Włodarze MRGARDEN GKM-u Grudziądz zdecydowali się dopiero czwartego dnia okienka transferowego odsłonić pierwszą nową kartę w talii Roberta Kempińskiego. Zaczęto od mocnego uderzenia i prawdopodobnie... jedynego.

Grudziądzkie „Gołąbki” bardzo szybko rozpoczęły budowę składu na przyszły sezon. Marcinowi Murawskiemu udało się przedłużyć współpracę z czwórką żużlowców - Kennethem Bjerre, Artiomem Łagutą, Przemysławem Pawlickim oraz Krzysztofem Buczkowskim. Klub rozstał się z kolei z trójką zawodników, która zakończyła wiek juniora - Patrykiem Rolnickim, Kamilem Wieczorkiem i Dawidem Wawrzyniakiem, a także z Antonio Lindbäckiem.

Od dłuższego czasu mówiło się, że jedynym wzmocnieniem może być Nicki Pedersen. I faktycznie. Duńczyk, który w przeszłości zdobył trzy tytuły indywidualnego mistrza świata (2003, 2007, 2008) zasilił klub, który ociera się o fazę play-off i w końcu chciałby się w niej znaleźć. Pedersen ma być wartościowym wzmocnieniem, który pomoże zrealizować zakładane cele. Tym samym włodarze wymienili jedno ogniwo - trzydziestego trzeciego zawodnika ligi na dwunastego. Różnica jest ogromna i z pewnością MRGARDEN GKM będzie uważany za jednego z kandydatów do walki o czołową czwórkę.

Dla doświadczonego zawodnika to powrót do grudziądzkiego klubu. Ścigał się w barwach miejscowego zespołu w 2000 roku - w ośmiu spotkaniach na torze pojawił się w czterdziestu biegach. Wywalczył w nich 74 punkty i siedem bonusów, co dało mu średnią biegową 2.025. Później przeniósł się do Gdańska, a w kolejnych latach jeszcze wielokrotnie zmieniał swoich pracodawców.

Żużlowiec parafował dwuletni kontrakt!

Kadra MRGARDEN GKM Grudziądz na sezon 2020:
Seniorzy
Kenneth Bjerre (Dania) (ur. 1984)
Krzysztof Buczkowski (ur. 1986)
Artiom Łaguta (Rosja) (ur. 1990)
Przemysław Pawlicki (ur. 1991)
Nicki Pedersen (Dania) (ur. 1977)

Juniorzy
Damian Lotarski (ur. 2001)
Marcin Turowski (ur. 1999)
Denis Zieliński (ur. 2002)
Kacper Łobodziński (ur. 2004)
Fabian Lotarski (ur. 2001)

źródło: inf. własna

Czy Nicki Pedersen poprowadzi GKM Grudziądz do fazy play-off?


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • Halfap 1 3 miesiące temu

    no i gitarra! zobaczymy czym pojedziemy na pozycjach juniorskich

Artykuł załadowany: 0.7256 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl