REKLAMAeWinner Banner

Duńczycy ogłosili kadry narodowe. Seniorzy bez Kildemanda, Bjerre i Pedersena!

Kenneth Bjerre

Kenneth Bjerre (fot. Jarosław Pabijan)

Reprezentacja Danii ogłosiła skład na sezon 2020. Nie obyło się bez niespodzianek, a miejsca w kadrze zabrakło m.in. dla Kennetha Bjerre, Petera Kildemanda oraz Nickiego Pedersena.

Drużyna narodowa seniorów składa się z kilku znanych twarzy z mistrzem Europy - Mikkelem Michelsenem oraz wicemistrzem świata - Leonem Madsenem na czele. W zestawieniu znajdziemy także m.in. Nielsa-Kristiana Iversena czy Mikkela Becha, a formację uzupełniają Michael Jepsen Jensen, Anders Thomsen, Frederik Jakobsen i... Rasmus Jensen. Niespodzianką jest z pewnością brak powołania dla Kennetha Bjerre i mimo wszystko dla Petera Kildemanda. Nie ma także Nickiego Pedersena. - Rasmus jest oczywistym wyborem, bowiem miał bardzo udany sezon w Danii oraz Anglii. Frederik nie jest zawodnikiem nieznanym i idealnym kandydatem na rezerwowego, bowiem prezentował się z niezłej strony w Polsce oraz Szwecji. Ten zespół ma szansę naprawdę osiągnąć wiele sukcesów w przyszłym roku, a połączyłem doświadczenie z młodością - mówi Hans Nielsen.

Jeśli chodzi o brak Kildemanda oraz Bjerre w komunikacie czytamy, że pierwszy z nich został odsunięty ze względu na słabe wyniki, a drugi ma inne priorytety na kolejny rok startów. Nowością jest powołanie czwórki zawodników, która będzie aspirowała do kadry narodowej seniorów. W gronie zaplecza znaleźli się Andreas Lyager, Jonas Jeppesen, Patrick Hansen i chyba największa niespodzianka - Jason Jørgensen.

W zespole młodzieżowym wśród liderów wskazywani są Mads Hansen oraz Marcus Birkemose, a powołania trafiły do rąk jeszcze sześciu zawodników i czterech zapasowych.

Reprezentacja Danii seniorów na rok 2020:
Leon Madsen
Mikkel Michelsen
Niels-Kristian Iversen
Michael Jepsen Jensen
Anders Thomsen
Mikkel Bech
Rasmus Jensen
Frederik Jakobsen

Zawodnicy aspirujący (zapasowi):
Andreas Lyager
Jonas Jeppesen
Patrick Hansen
Jason Jørgensen

Reprezentacja Danii juniorów na rok 2020:
Mads Hansen
Marcus Birkemose
Jonas Seifert-Salk
Tim Sørensen
Matias Nielsen
Emil Pørtner
Benjamin Basso
Jonas Knudsen

Zawodnicy aspirujący (zapasowi):
Emil Breum
Esben Hjerrild
Stian Nielsen
Chris Wænnerstrøm


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1225 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl