REKLAMAeWinner Banner

Leon Madsen mistrzem świata 2019 według nowego systemu punktacji

Leon Madsen

Leon Madsen (fot. Patryk Kowalski)

Poznaliśmy nowe zasady punktowania w cyklu FIM Speedway Grand Prix 2020. Gdyby takowa punktacja była już od tego roku, wówczas nie cieszylibyśmy się z Indywidualnego Mistrza Świata w wykonaniu Bartosza Zmarzlika.

W ostatnich latach żużlowcy w klasyfikacji generalnej dostawali tyle punktów, ile wywalczyli sobie na torze. Wkrótce to się zmieni i teraz zwycięzca zainkasuje dwadzieścia oczek, kolejny na mecie w finałowej gonitwie 18 punktów, a dwaj następni odpowiednio - 16 i 14. Za kolejne miejsca żużlowcy otrzymywać będą od dwunastu aż do jednego oczka.

Temat będzie zapewne wałkowany przez kilka dni. Ekipa GuruStats bardzo szybko przygotowała klasyfikację generalną FIM Speedway Grand Prix 2019 w oparciu o nowy system punktacji oraz systemu kwalifikacji do kolejnego cyklu. Z niego wynika, że mistrzem świata byłby Leon Madsen (154 punkty), który o siedem oczek wyprzedziłby Bartosza Zmarzlika, a podium uzupełniłby Emil Sajfutdinow (128). Do przyszłorocznego cyklu w tym systemie zakwalifikowaliby się też Fredrik Lindgren, Martin Vaculik oraz Maciej Janowski.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2967 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl