REKLAMAeWinner Banner

Łotwa da pieniądze na Speedway of Nations!

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations (fot. Jarosław Pabijan)

Jak poinformował daugavpilski portal grani.lv, w budżecie Łotwy na rok 2020 znalazło się 166 tysięcy euro na przeprowadzenie w przyszłym roku w Daugavpils zawodów rangi drużynowych mistrzostw świata na żużlu. Wysokość kwoty oraz kuluarowe informacje potwierdzają, że chodzi najprawdopodobniej o przeprowadzenie półfinału Speedway of Nations. 

Łotysze informują, że środki te pochodzą z tegorocznej nadwyżki budżetowej sięgającej aż 31 milionów euro, z których 3 zostaną przekazanie do dyspozycji Ministerstwa Oświaty, w tym - na organizację imprez sportowych. Nie jest także tajemnicą, że za wydzieleniem środków na zawody żużlowe międzynarodowej rangi stoi wsparcie Janisa Lacplesisa, byłego mera i obecnego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Daugavpils. 

FIM na razie nie podała oficjalnych informacji dotyczących kalendarza przyszłorocznych zawodów Speedway of Nations, jednak można przypuszczać, że odbędą się one w maju, jeszcze przed inauguracją cyklu Grand Prix. Wstępne informacje mówią o jednodniowym finale, który miałby się odbyć 9 maja w Manchesterze, ale na potwierdzenie lub zaprzeczenie tej teorii trzeba poczekać, najprawdopodobniej do kolejnego kongresu FIM.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9623 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl