REKLAMAeWinner Banner

Łotwa da pieniądze na Speedway of Nations!

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations (fot. Jarosław Pabijan)

Jak poinformował daugavpilski portal grani.lv, w budżecie Łotwy na rok 2020 znalazło się 166 tysięcy euro na przeprowadzenie w przyszłym roku w Daugavpils zawodów rangi drużynowych mistrzostw świata na żużlu. Wysokość kwoty oraz kuluarowe informacje potwierdzają, że chodzi najprawdopodobniej o przeprowadzenie półfinału Speedway of Nations. 

Łotysze informują, że środki te pochodzą z tegorocznej nadwyżki budżetowej sięgającej aż 31 milionów euro, z których 3 zostaną przekazanie do dyspozycji Ministerstwa Oświaty, w tym - na organizację imprez sportowych. Nie jest także tajemnicą, że za wydzieleniem środków na zawody żużlowe międzynarodowej rangi stoi wsparcie Janisa Lacplesisa, byłego mera i obecnego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Daugavpils. 

FIM na razie nie podała oficjalnych informacji dotyczących kalendarza przyszłorocznych zawodów Speedway of Nations, jednak można przypuszczać, że odbędą się one w maju, jeszcze przed inauguracją cyklu Grand Prix. Wstępne informacje mówią o jednodniowym finale, który miałby się odbyć 9 maja w Manchesterze, ale na potwierdzenie lub zaprzeczenie tej teorii trzeba poczekać, najprawdopodobniej do kolejnego kongresu FIM.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2196 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl