REKLAMAeWinner Banner

Mistrz Polski zmierzy się z mistrzem Wielkiej Brytanii? Kibice zacierają ręce

Tobiasz Musielak

Tobiasz Musielak (fot. Jeff Higgott)

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku dojdzie do bardzo interesującej potyczki, a być może i nawet dwumeczu - mistrz Wielkiej Brytanii chce się spotkać z Drużynowym Mistrzem Polski.

W styczniu ubiegłego roku na łamach naszego serwisu pisaliśmy o możliwym starciu Swindon Robins w Polsce, lecz z innym rywalem. Wówczas miało dojść do rywalizacji z Get Well Toruń, a to wszystko w ramach X-lecia Motoareny im Mariana Rose. W kuluarach mówiło się, że mecz ma zostać rozegrany 3 maja, lecz ostatecznie sezon minął, a takowa potyczka się nie odbyła.

Włodarze klubu spod znaku Rudzików po raz kolejny wyszli z inicjatywą rozegrania meczu, lecz tym razem w formie dwumeczu - w Polsce oraz na Wyspach Brytyjskich. Rywalem brytyjskiej drużyny Tobiasza Musielaka miałby być jego... macierzysty klub czyli Unia Leszno. Jeśli uda się dojść do porozumienia obu stron i sfinalizować umowę tych meczów to odbędą się one przed sezonem w ramach sparingów.

Magazyn Swindon Advertiser, że dla fanów brytyjskiej drużyny byłaby to doskonała okazja, aby ujrzeć na swoim obiekcie tych, którzy na co dzień na Wyspach się nie ścigają: brązowego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Świata - Emila Sajfutdinowa, Indywidualnego Wicemistrza Świata Juniorów - Bartosza Smektałę, a także Indywidualnego Mistrza Polski - Janusza Kołodzieja, który w przeszłości miał okazję reprezentować barwy Reading Races (2006-07). Taki mecz mógłby przyciągnąć na trybuny nawet ponad dziesięć tysięcy widzów.

- Klub z Leszna przesłał nam gratulacje z okazji zwycięstwa w rozgrywkach Premiership. Wrócił temat naszych potyczek - w domu oraz na wyjeździe. Byłoby to fajne dla oka starcie mistrzów Polski z mistrzami Wielkiej Brytanii - przyznaje Ronnie Russell.

Władze klubu ze Swindon nie ukrywają, że musieliby dokonać paru zmian w składzie, aby ten mecz miał sens. W tym roku skład mistrzów Wielkiej Brytanii tworzyli m.in. Jason Doyle, Tobiasz Musielak, a także Adam Ellis, Rasmus Jensen, Ellis Perks czy Claus Vissing czyli zawodnicy, którzy przeciwko Unii Leszno nie mieliby zbyt wielu szans. Wiadomo, że skład na sezon 2020 będzie się jednak różnił. - Oczywiście, że musielibyśmy trochę się wzmocnić na taki mecz. Moglibyśmy jednak ściągnąć m.in. Petera Kildemanda czy Grzegorza Zengotę, a na domową potyczkę skorzystalibyśmy już z naszego ligowego zestawienia - dodaje.

Czy starcie Unii Leszno ze Swindon Robins będzie cieszyło się zainteresowaniem kibiców?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8283 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl