Oficjalnie: Szósty zawodnik Nice 1. LŻ z kontraktem w Gnieźnie

NICE 1. LŻ

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2019, 20:09 komentarzy 1
Timo Lahti w barwach Lejonen Gislaved

Timo Lahti w barwach Lejonen Gislaved (fot. Arkadiusz Siwek)

Zgodnie z zapowiedziami włodarzy GTM Startu Gniezno - podczas gali „Orły Startu 2019” poznaliśmy skład trzeciej drużyny Nice 1. Ligi Żużlowej na kolejny rok zmagań na zapleczu najlepszej ligi świata.

Gala „Orły Startu 2019” to kontynuacja projektu organizowanego i realizowanego przez GTM Start Gniezno. Wydarzenie odbywające się z myślą o sponsorach i partnerach klubu w zakończonym sezonie. Wspólnie podsumowane zostały zakończone rozgrywki. Na ręce gości złożone zostały specjalne podziękowania, a także zaprezentowana została część kadry, która w sezonie 2020 rywalizować będzie na pierwszoligowych torach.

Włodarze gnieźnieńskiego Startu bardzo szybko rozpoczęli budowę przyszłorocznego składu i zdecydowali, że w głównej mierze ci sami zawodnicy powalczą o awans do PGE Ekstraligi 2021. Klub pożegnał się m.in. z Mirosławem Jabłońskim, a przedłużył umowy z Oskarem Fajferem, Frederikiem Jakobsenem, Oliverem Berntzonem oraz Juricą Pavlicem, który parafował kontrakt aż do 2024. Chorwat nie ukrywał w rozmowie z naszym serwisem, że wobec niego w pierwszej stolicy Polski jest plan, w którym nie będzie on uczestniczył tylko jako zawodnik.

Miejsc w składzie wiele zatem nie zostało. W piątek podczas wspominanej gali poinformowano, że zawodnikiem Car Gwarant Startu został Timo Lahti, którego przypisano już do tej drużyny jakiś czas temu. W minionym sezonie Fin w pięćdziesięciu czterech wyścigach zdołał zdobyć 105 punktów oraz 9 bonusów, co dało mu średnią biegową 2.111 i wysokie, szóste miejsce w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Ponadto oficjalnie przedłużono kontakt z Damianem Stalkowskim. Uzupełnieniem składu ma być przechodzący w wiek seniora Kevin Fajfer.

Kadra GTM Startu Gniezno 2020:
Seniorzy:
Oliver Berntzon (Szwecja) (ur. 1993)
Adrian Gała (ur. 1995)
Kevin Fajfer (ur. 1998)
Oskar Fajfer (ur. 1994)
Frederik Jakobsen (Dania) (ur. 1998)
Timo Lahti (Finlandia) (ur. 1992)
Jurica Pavlic (Chorwacja) (ur. 1989)

Juniorzy:
Adrian Cieślewicz (ur. 2003)
Mikołaj Czapla (ur. 2003)
Kacper Mateusz Grzelak (ur. 2002)
Damian Stalkowski (ur. 1999)
Marcel Studziński (ur. 2001)
Szymon Szwacher (ur. 2002)

Źródło: inf. własna


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • zsmarti. 1 2 miesiące temu

    Brawo za tym info czekałem jest to bardzo duże wzmocnienie

Artykuł załadowany: 0.7899 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl