Wysyp kontraktów. Podsumowanie 7. dnia okienka transferowego

Brayden McGuinness

Brayden McGuinness (fot. Łukasz Wilk)

Siódmy dzień okienka transferowego za nami. Dziś nie brakowało wysypu umów, a działo się we wszystkich trzech klasach rozgrywkowych. Oczywiście nie obyło się bez kilku niespodzianek - mniejszych, ale i większych.

Z dnia na dzień kluby rozkręcają się coraz bardziej i decydują się na odkrywanie kolejnych kart w swoich ligowych kadrach. Dziś ogłoszono siedem indywidualnych umów, a ponadto trzy drużyny zdecydowały się przedstawić swoje wszystkie kontrakty. Dodatkowo Ostrovia poinformowała o nieco nietypowym transferze. Podsumowanie zaczniemy od drugoligowych torów, gdzie najpierw z Euro Finannce Polonią Piła pożegnał się wychowanek Piotr Gryszpiński, a następnie włodarze Stainer Unii Kolejarz Rawicz przedstawili cały skład oparty na doświadczeniu Damiana Balińskiego i młodości leszczyńsko-australijskiej z Jaimonem Lidseyem i Szymonem Szlauderbachem na czele.

W wyższej klasie rozgrywkowej dziś spory ruch w gdańskim Wybrzeżu. Najpierw klub znad morza poinformował o rozwiązaniu umowy z utalentowanym Jonasem Seifert-Salkiem, a następnie za jednym zamachem przekazano do publicznej wiadomości wszystkich reprezentantów w sezonie 2020. Dodatkowo podano informację o wyrażeniu zgody dla Bradleya Wilson-Deana na znalezienie nowego klubu, gdzie Nowozelandczyk trafi w ramach wypożyczenia. Nowymi twarzami pochwalili się także w Bydgoszczy, gdzie Jerzy Kanclerz podczas konferencji prasowej ogłosił, że z jego klubem związali się Andreas Lyager oraz Brayden McGuinness, a ponadto Kamila Brzozowskiego wyznaczono na kapitana. W Ostrowie Wielkopolskim na pozostanie zdecydował się Sam Masters, zaś autograf pod umową z Apatorem Toruń złożył Adrian Miedziński.

W Ekstralidze rozpoczęliśmy dzień transferowy bardzo późno i dość... nudno. O godzinie piętnastej w mediach społecznościowych o przedłużeniu umów ze swoimi obecnymi zawodnikami podzielili się włodarze Stelmet Falubazu Zielona Góra oraz forBET Włókniarza Częstochowa. Ci pierwsi związali się ze swoim liderem - Martinem Vaculikiem, a brązowy medalista z młodzieżowym mistrzem Polski - Jakubem Miśkowiakiem. Ostatnim ruchem w najlepszej lidze świata było potwierdzenie kontraktów z całą złotą drużyną oraz odpalenie bomby w sztabie szkoleniowym do którego to dołączył Leigh Adams.

Od redakcji: Podczas trwania okienka transferowego każdego wieczoru publikować będziemy podsumowanie dnia. Codziennie w jednym zbiorczym tekście poinformujemy, kto w ciągu ostatnich godzin oficjalnie ogłosił parafowanie nowych umów.

Aktualne składy zespołów:

źródło: inf. własna

Który dzisiejszy transfer zaskoczył Cię najbardziej?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8847 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl