Drastyczny spadek liczby upadków

Upadek

Upadek (fot. Arkadiusz Buczyński)

Jeden z czytelników serwisu GuruStats.pl - rozbudowane statystyki żużlowe, poruszył na Facebooku temat liczby upadków w najważniejszych rozgrywkach żużlowych. Jego przypuszczenia pokryły się ze statystykami – sezon 2019 był wyjątkowy pod tym względem.

Liczba upadków w PGE Ekstralidze i Grand Prix spadła kolejno o 14% i 62% w porównaniu do poprzedniego sezonu. Każde przewrócenie się na torze liczone jest osobno, także w przypadku, kiedy jedno zdarzenie przyniosło kilka upadków. W PGE Ekstralidze 2017 zobaczyliśmy 143 upadki, z czego do 106 doszło na pierwszym okrążeniu. Rok później zanotowaliśmy ich już w sumie tylko 104, a w sezonie 2019 liczba ta spadła do 89. W porównaniu do 2017 roku mieliśmy ich zatem aż o 38% mniej. Wiąże się z tym również mniejsza liczba kontuzji doznanych podczas ekstraligowych meczów. Dwa lata temu było ich 9, rok później 10, a w minionych rozgrywkach już tylko 6.

Liczba upadków w ostatnich sezonach PGE Ekstraligi (w nawiasie w rozbiciu na kolejne okrążenia):
2017: 143 (106


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7406 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl