Rewolucja. Nowa tabela biegowa w PGE Ekstralidze!

Skrzynka narzędziowa z programem żużlowym

Skrzynka narzędziowa z programem żużlowym (fot. Marcin Szarejko)

Rewolucja w PGE Ekstralidze. W sezonie 2020 mecze najwyższej klasy rozgrywkowej będą się odbywały na podstawie zupełnie nowej tabeli biegowej. Bardziej od siły liderów ma się teraz liczyć poziom całej drużyny.

Dotąd obowiązująca tabela biegowa była aktualna przez 7 lat, od sezonu 2013, ale i wtedy nie mieliśmy do czynienia z rewolucją. Wówczas główną zmianą było przesunięcie biegu juniorskiego – zamiast na otwarcie zawodów, młodzieżowcy zaczęli wyjeżdżać w drugiej gonitwie dnia. Sam wyścig młodzieżowy wprowadzono w sezonie 2004 kosztem trzeciego biegu nominowanego.

Przez cały ten czas liczyło się jednak, by drużyna posiadała trójkę mocnych prowadzących parę. Zawodnicy z numerami 1, 3 i 5 (oraz 9, 11 i 13) mieli za zadanie ciągnąć wynik, gdyż nie ścigali się oni razem z wyjątkiem rezerw taktycznych i biegów nominowanych. Z drugiej strony były numery 2 i 10, które rozpoczynały mecz z zewnętrznych pól startowych i przeciwko liderom rywali. Teraz i to ulegnie zmianie – już w pierwszym wyścigu 9 i 11 spotkają się z 1 i 3!

Warto dodać, że system ten będzie obowiązywał tylko w PGE Ekstralidze. Niższe klasy rozgrywkowe – przynajmniej na razie – pozostaną przy tabeli biegowej, którą znaliśmy do tej pory.

Co sądzisz o nowej tabeli biegowej w PGE Ekstralidze?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6492 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl