RzTŻ Rzeszów oficjalnie ma trenera szkółki i rusza z naborem

Michał Curzytek

Michał Curzytek (fot. Sebastian Siedlik)

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe nie próżnuje i oprócz budowy składu na swój pierwszy w historii sezon w rozgrywkach ligowych, zajmuje się także tematem adeptów. Dziś oficjalnie wystartowała szkółka miejscowej sekcji.

Wtorkowa informacja o starcie Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych nie była jedyną dobrą nowiną, jaką przygotowali włodarze klubu na ten dzień. Dziś przekazano, a właściwie to potwierdzono start szkółki. W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie zarządu RzTŻ, podczas którego oficjalnie Andrzej Surowiec został wybrany nowym trenerem. O możliwości wykonania tego ruchu Leszek Gubernat zdradzał już w rozmowie z naszym korespondentem. Sam szkoleniowiec ma nadzieję, że chętnych do nauki sportu żużlowego nie będzie brakowało i jednocześnie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu: mailowo - info@rztz.pl lub telefonicznie - 798272470.

Andrzej Surowiec jest wychowankiem Stali Rzeszów, który licencję żużlową uzyskał w 1976 roku. Jako zawodnik tego klubu startował w rozgrywkach z cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski w latach 1976–1982, 1984-1986 oraz w sezonie 1989. Ścigał się również w KKŻ Krosno w latach (1990-1992). Karierę zakończył w Wandzie Kraków którą reprezentował w sezonach 1993-1994.

W swojej przygodzie z czarnym sportem w roli czynnego jeźdźca udało mu się dwukrotnie gościć w finałach Brązowego Kasku oraz Srebrnego Kasku. Najbliższej sukcesu był w 1978 roku, gdy w Opolu miejsce na podium przegrał dopiero w biegu dodatkowym, gdy przyjechał do mety za plecami Henryka Olszaka oraz Andrzeja Marynowskiego (wygrał wtedy zawody Andrzej Huszcza).


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7649 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl