REKLAMAeWinner Banner

Kolejni juniorzy z wieloletnimi kontraktami w Ostrovii

Junior Arged Malesa TŻ Ostrovii

Junior Arged Malesa TŻ Ostrovii (fot. Karolina Schmidt)

Jakub Poczta oraz Jakub Krawczyk to świeżoupieczeni żużlowcy z certyfikatami. Obaj zawodnicy związali się z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego do końca wieku juniorskiego czyli aż do 2025 roku.

– Od najmłodszych lat rodzice zabierali mnie na żużel. Uwielbiałem jeździć na zawody. Podobała mi się rywalizacja w czterech. Najbardziej zadziwiało mnie to, że te motocykle nie mają hamulców, a jadąc w lewo, kierownicę trzeba skręcić w prawo – wspomina swoje początki Jakub Poczta. Żużlowego bakcyla w dzieciństwie złapał również Jakub Krawczyk. – Od zawsze interesowałem się sportem żużlowym. Od najmłodszych lat chodziłem na zawody. Już jako przedszkolak bywałem na żużlu. Jak nie mogłem jechać, to płakałem w domu. Jeździłem zarówno na mecze domowe, jak i wyjazdowe. Od dziecka kochałem ten sport. Cieszę się bardzo, że mogę teraz robić to, co kocham – podkreśla Jakub Krawczyk.

Zdobycie żużlowych „papierów” kosztuje dużo czasu, pracy i wyrzeczeń. – W grudniu będą dwa lata, odkąd zapisałem się do szkółki trenera Mariusza Staszewskiego. Po prawie dwóch latach treningów, udało się zdać egzamin na licencję żużlowca. W pierwszym roku uczyliśmy się praktycznie jeździć na motocyklu. W drugim roku zaczęło mi to trochę lepiej wychodzić. Cały czas się uczę. Najważniejsze jednak, że licencja jest już zdana i teraz będziemy zdobywać doświadczenie w zawodach młodzieżowych – podkreśla Jakub Poczta.

TŻ Ostrovia stara się, by juniorzy mieli zapewniony najwyższej klasy sprzęt, stąd też nawiązanie współpracy z niemieckim tunerem, Antonem Nischlerem, który ma dbać o silniki wychowanków ostrowskiego klubu. 

źródło: tzostrovia.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8881 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl