REKLAMAeWinner Banner

W Rzeszowie trwają negocjacje. Jakie barwy przyjmie RzTŻ?

Edward Mazur

Edward Mazur (fot. Mariusz Sądy)

Nowy podmiot zarządzający żużlem w Rzeszowie, Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, chciałby się odciąć od wątpliwej jakości dokonań poprzedników, w tym Ireneusza Nawrockiego. Po drugiej stronie stoją kibice, którzy liczą na zachowanie tradycji. Obie strony pracują nad kompromisem.

Po kilku latach problemów i rosnącego zadłużenia Stal Rzeszów przejął Ireneusz Nawrocki, który wprawdzie już w pierwszym sezonie bez żadnej porażki doprowadził „Żurawie” do Nice 1. Ligi Żużlowej, ale zostawił za sobą ogromny chaos. Klub nie otrzymał licencji na starty w sezonie 2019 i praktycznie zakończył działalność, nie spłacając zadłużenia ani nie wywiązując się z innych zobowiązań.

Sytuacja jest tak zła, że osoby pracujące nad reaktywacją żużla w Rzeszowie postanowiły całkowicie odciąć się od przeszłości. W rozmowie z portalem speedwaynews.pl prezes Leszek Gubernat przyznał, że nie chce wracać do tego, co już było. Nowy podmiot, nazwany nie „Stalą Rzeszów” a Rzeszowskim Towarzystwem Żużlowym, początkowo przyjął jako swoje barwy pomarańcz, biel i czerń. Niepewna jest także przyszłość żurawia jako symbola klubu.

Taka decyzja bardzo nie spodobała się kibicom, którzy zaprotestowali przeciw całkowitemu odcięciu się od dotychczasowej tradycji. O ile niejednoznaczna deklaracja w sprawie żurawia czy problemy ze starą nazwą są dla fanów zrozumiałe i część z nich jest w stanie przeboleć ich brak, o tyle burzę wywołała planowana całkowita zmiana barw. Nowe kolory ironicznie przyrównywano między innymi do logotypu jednego z popularniejszych rzeszowskich… kebabów.

RzTŻ zareagował i zaczął szukać wyjścia z tej sytuacji. Poinformowano, że wkrótce zostanie przeprowadzony  konkurs na nowe logo klubu. Kolejnym pomysłem nowych władz były barwy pomarańczowo-biało-niebieskie – wciąż inne od tradycyjnych, ale bardziej do nich nawiązujące. Kibice w mediach społecznościowych docenili chęć dialogu, ale ich stanowisko pozostało nieugięte – ogromna większość zaakceptuje tylko kolory: biały i niebieski.

A jakie jest Wasze zdanie?

Jakie barwy powinien przyjąć RzTŻ Rzeszów?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8318 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl