REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: MSC Wölfe Wittstock z polskim trenerem!

Piotr Świst

Piotr Świst (fot. Łukasz Wilk)

Niemiecki zespół występujący w 2. Lidze Żużlowej będzie korzystać z usług polskiego trenera. Za pierwszą drużynę MSC Wölfe Wittstock odpowiedzialny będzie Piotr Świst!

Po przedstawieniu składu „Wilków” na sezon 2020 przyszedł czas na sztab szkoleniowy. Trenerem, który poprowadzi MSC Wölfe Wittstock w przyszłym roku będzie Piotr Świst. Do jego dyspozycji zostanie oddanych aż 23 zawodników. W klubie zakładają, że pierwsze skrzypce w składzie mają grać między innymi: Renat Gafurow, Tobias Busch, Steven Mauer czy Marcin Kościelski.

Piotr Świst karierę zawodniczą zakończył w 2016 roku, w wieku 48 lat. Już w jej trakcie miał epizod pracy jako trener – w 2011 roku prowadził Kaskad Równe. W ostatnich latach przejął odpowiedzialność za szkolenie młodzieży w swoim ostatnim klubie, Polonii Piła, ale rozstał się z tym ośrodkiem w kiepskich okolicznościach w trakcie sezonu 2018. Później współpracował jeszcze między innymi z Oskarem Roweckim, który za jego pośrednictwem trafił do Wybrzeża Gdańsk. Często można go było usłyszeć również podczas transmisji przeprowadzanych przez telewizję Polsat Sport.

Teraz Piotr Świst – jako osoba znająca język niemiecki, mieszkająca stosunkowo blisko granicy na Odrze i będąca na bieżąco z trenerskimi realiami w Polsce – został ogłoszony nowym trenerem MSC Wölfe Wittstock!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.138 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl