REKLAMAeWinner Banner

RzTŻ przyjmuje biało-niebieskie barwy

Nicklas Porsing

Nicklas Porsing (fot. Mariusz Sądy)

Włodarze Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego podjęli decyzję dotyczącą klubowych barw, które będą obowiązywały w najbliższych latach. Wybór padł najlepszy z możliwych dla fanów z Rzeszowa.

Klub wczoraj w mediach społecznościowych poinformował kibiców, że działacze chcą, aby wkład w budowę nowego klubu mieli także kibice. Pierwszą sprawą poruszoną z fanami była kwestia klubowych barw, które początkowo były pomarańczowo-biało-niebieskie. Ostatecznie będą one inne, tradycyjne dla rzeszowskiego speedwaya czyli biało-niebieskie. Oto treść komunikatu.

Jesteśmy zgodni co do kultywowania tradycji żużlowych w Rzeszowie. Tradycja to Stal Rzeszów przy zakładach WSK PZL Rzeszów, to takie postacie jak Florian Kapała, Stefan Kępa, Jan Malinowski. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, gdyż historia żużlowej Stali Rzeszów jest bogata w sukcesy. Teraźniejszość jest jednak taka, że mamy rok 2019 i po obniżeniu lotów i całkowitej zapaści klub się dźwiga do góry. Odradza się sekcja piłki nożnej, akrobatyczna, a teraz usiłuje się podnieść żużlowa. Wszędzie miały miejsce większe lub mniejsze długi i niespłacone wierzytelności, co sprawia, że komornik sprawdza każdą zarobioną złotówkę. Wyrwa w sekcji żużlowej po poprzednikach jest ogromna i dołu nie da się zasypać od tak. Dlatego na bazie sekcji żużlowej powstał nowy podmiot o nazwie Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Nazwa, jak to zwykle bywa części osób odpowiada, innym się nie podoba. Liczymy się z tym, że można ją zmienić. W dużej mierze zdecyduje o tym sponsor strategiczny, na znalezienie którego liczymy. Aktualnie ze względów prawnych nie może być to Stal Rzeszów, chociaż ta nazwa wydaje się być naturalną i oczywistą. Trzeba jednak kierować się rozsądkiem, a nie emocjami. Nikt o zdrowych zmysłach nie przejmie klubu zadłużonego przez naszych poprzedników na kilka milionów złotych tylko po to, aby zachować nazwę Stal Rzeszów. Za te pieniądze moglibyśmy zbudować silną drużynę lub poprawić bazę sprzętową na miarę ekstraligi. Nowy podmiot będzie korzystał z doświadczeń i dorobku sekcji żużlowej oraz Stadionu Miejskiego STAL w Rzeszowie.

Was, kibiców i sympatyków rzeszowskiego żużla, prosimy o kredyt zaufania i współpracę, lecz na tę chwilę nazwy Stal Rzeszów przy obecnym stanie prawnym i finansowym klubu nie możemy przywrócić i nasze stanowisko wydaje się być uzasadnione. Zaznaczamy, że odnosimy się do stanu aktualnego, co oznacza, że nie zamykamy się na zmiany w przyszłości.

Co do biało-niebieskich barw klubowych oraz symbolu Żurawia, cieszymy się, że pod ostatnim postem nawiązaliśmy merytoryczną dyskusję. Wszystko co robimy, robimy dla społeczeństwa, miasta, regionu i liczymy się z głosami płynącymi od fanów.

Podjęliśmy decyzję, że barwami Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego będą kolory biały i niebieski. 

Z żużlowym pozdrowieniem,
Zarząd RzTŻ


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0825 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl