REKLAMAeWinner Banner

Kolejny żużlowiec opuścił Rybnik. Niespodziewane wzmocnienie PSŻ-u

Nick Morris

Nick Morris (fot. Judy Mackay)

Działacze PSŻ-u Poznań starają się wypełnić luki, które powstały po zakończeniu współpracy ze składem z 2019 roku. Jednym z nabytków będzie reprezentant Australii, który miniony sezon spędził w PGG ROW Rybnik.

W minionym sezonie na pierwszoligowych torach Nick Morris wyjechał ledwie w dwunastu wyścigach. Wywalczył w nich czternaście punktów oraz pięć bonusów, z czego dziesięć plus cztery zapisał przy swoim nazwisku w domowej konfrontacji z Lokomotivem Daugavpils, którą to rybniczanie wygrali 54:36. Ze średnią biegową 1,583 zajął pierwsze miejsce w ligowych statystykach. Oczywiście wśród zawodników, których nie udało się sklasyfikować. Rok wcześniej na drugoligowych torach ścigał się dla Stali Rzeszów. Wtedy wykręcił czwartą średnią rozgrywek – 2,296.

Po awansie PGG ROW-u do PGE Ekstraligi przesądzone było, że Australijczykowi przyjdzie się rozstać z obecnym klubem. Mimo potencjału jaki drzemie w Morrisie, wszystkie transferowe nowinki kuluarowe go omijały i wydawało się, że może go nawet zabraknąć w polskiej lidze. Ostatecznie dziś, ostatniego dnia okienka parafował kontrakt z wicemistrzem 2. Ligi Żużlowej.

Jak zapowiada Poznańskie Stowarzyszenie Żużla, kadra nie jest jeszcze zamknięta. Dalszych informacji można spodziewać się jeszcze dziś.

Kadra PSŻ-u Poznań na sezon 2020
Seniorzy:
Marcus Birkemose (Dania) (ur. 2003) – wypożyczony ze Stali Gorzów
Jason Jørgensen (Dania) (ur. 1998)
Marcel Kajzer (ur. 1990)
Nick Morris (Australia) (ur. 1994)
Nicklas Porsing (Dania) (ur. 1993)
Lars Skupień (ur. 1997)
Zbigniew Suchecki (ur. 1984)
Kevin Wölbert (Niemcy) (ur. 1989)

Juniorzy:


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0417 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl