REKLAMAeWinner Banner

Zaskakujący ruch Falubazu. Duńczyk ostatnim ogniwem

2. Liga

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2019, 19:58 komentarzy 1
Jonas Jeppesen

Jonas Jeppesen (fot. Barbara Żurek)

Jeszcze jedna nowa twarz w Stelmecie Falubazie Zielona Góra 2020. To nasz ostatni kontrakt w tym okienku transferowym, ale może okazać się on równie wartościowy jak dwa wcześniejsze. Roczną umową z naszą drużyną związał się Duńczyk Jonas Jeppesen.

- Dołącza do nas zawodnik perspektywiczny, który w niedługim czasie może stać się mocnym ogniwem naszego zespołu. W pamięci mam przede wszystkim występ Jonasa w finale IMŚJ w Pardubicach, w którym zaprezentował efektowną jazdę i niezwykłą ambicję. W sezonie 2020 Jonas będzie pełnoprawnym zawodnikiem naszej drużyny, jednak nie wykluczamy jego startów w niższej lidze. Zależy nam, aby miał on jak najwięcej możliwości jazdy - powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Jonas Jeppesen to 21-letni zawodnik, który coraz odważniej aspiruje do czołówki światowego żużla. W minionym sezonie zdobywał punkty dla drugoligowej Polonii Piła, duńskiego Esbjerg Vikings, niemieckiego WMV White Tigers oraz szwedzkiej drużyny Team Smaeland. Jonas szerszej publiczności zaprezentował się jednak najlepiej w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W nich Duńczyk pokazał ambicję i waleczność, a zmagania zakończył na wysokim ósmym miejscu. Duńczyk sezon 2019 podsumował zwycięstwem w międzynarodowym turnieju w Olching, gdzie uplasował się, m.in. przed Robertem Lambertem.

Cieszę się, że dołączam do takiej drużyny jak Stelmet Falubaz. Wiążę z tym kontraktem duże oczekiwania. To mój pierwszy klub w PGE Ekstralidze. Jestem świadomy, że to najwyższy poziom sportowy w żużlu, ale chcę podjąć to wyzwanie. W Zielonej Górze pojadę w jednym zespole z Piotrem Protasiewiczem, który jest legendą mojego szwedzkiego klubu Indianerny Kumla - powiedział Jonas.

Jak wygląda formalnie transfer Jonasa Jeppesena do Zielonej Góry? Zawodnik rozwiązał obowiązujący go kontrakt z drużyną z Piły i związał się rocznym kontraktem ze Stelmetem Falubazem. W sezonie 2020 niewykluczona jest jazda Jonasa w zespole niższej ligi w Polsce. Dzięki coraz bardziej zacieśniającej się współpracy między zielonogórskim klubem a pilską Polonią, możliwe będą starty Duńczyka w jego dotychczasowym zespole w Polsce. - To dobry ruch. Mam nadzieję, że w Zielonej Górze Jonas rozwinie skrzydła - komentuje trener Piotr Żyto.

źródło: inf. prasowa


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • wojtaszek28 1 7 miesięcy temu

    Generalnie to jest dobry pomysł, bo chłopak ma sporo chęci do walki i całkiem sporo umiejętności. Obawiam się tylko, że przy Protasie, Dudku, Jensenie, Lindbacku i Vaculiku szanse na start Duńczyka w Falubazie są, delikatnie mówią, niewielkie.

Artykuł załadowany: 0.8331 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl