REKLAMAeWinner Banner

Jest plan budowy i wsparcie miasta. Szansa na pierwsze zawody w 2021 roku

Kai Huckenbeck

Kai Huckenbeck (fot. Jarosław Pabijan)

Niedawno na łamach serwisu speedwaynews.pl pisaliśmy na temat reaktywacji żużlowego ośrodka po ponad dwudziestu latach. Okazuje się – już teraz oficjalnie – że wszystko idzie w dobrą stronę i niedługo rozpocznie się budowa nowego stadionu.

Ostatnie zawody w tym mieście odbyły się w roku 1995. Triumfował w nich Rune Holta – wznosząca się wówczas gwiazda światowego żużla. Mowa o ośrodku w Neubrandenburgu, gdzie niestety stadion, na którym odbywały się przez lata żużlowe imprezy, dzisiaj już nie istnieje. Na naszym portalu przedstawialiśmy fotografie z miejsca, gdzie niegdyś znajdował się obiekt. Można je znaleźć TUTAJ.

W czwartek 14 listopada w Neubrandenburg została zorganizowana konferencja prasowa, którą poprowadzili przedstawiciele nowo powstałego klubu o nazwie MSC Vier Tore Neubrandenburg e.V. Poprzedni obiekt żużlowy znajdował się w centrum miasta i to było jedną z przyczyn upadku czarnego sportu w tym miejscu. Teraz za lokalizację budowy nowego stadionu wyznaczono teren oddalony o dziesięć kilometrów na wschód od miasta. Dokładnie znajdować się ma w mieścinie Warlin.

- Długo szukaliśmy odpowiedniego obszaru i znaleźliśmy go w Warlin. Ukształtowanie tego terenu idealnie będzie pasować do stworzenia tam miejsca dla sportów motorowych. To nie jest projekt za milion dolarów, który zrealizujemy z dnia na dzień. Będziemy robić wszystko krok po kroku – mowił szef klubu – Jan Seidler. Już w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Na pierwsze z nich przeznaczono 50 tysięcy euro.

Co najważniejsze, projekt włodarzy nowego klubu został wsparty przez władze miasta. Na konferencji prasowej oprócz około 250 fanów speedwaya i byłych niemieckich żużlowców, obecny był burmistrz Neubrandenburga – Silvio Witt. Jest on pod wrażeniem zaangażowania i motywacji założycieli klubu. - Osobiście uważam, że projekt jest niezwykle ambitny. Widzę, że ludzie, którzy zajmują się tym tematem, są odpowiednimi na tym miejscu, aby coś osiągnąć. Początek jest trudny, pojawiło się wsparcie od starszych fanów, jak i tych młodych. Mam nadzieję, że wszystko się powiedzie i będzie to dla nas wszystkich świetna sprawa, jako wspólnoty Neubrandenburga. Zapewniłem Jana Seidlera o wsparciu z naszej strony i możliwości przedstawiania planów na następnych spotkaniach naszej społeczności – mówił burmistrz miasta.

W mieścinie Warlin była już niegdyś próba budowy ośrodka żużlowego, dokładnie w roku 1999. Niestety wówczas zakończyło się to niepowodzeniem z uwagi na brak wsparcia ze strony władz. Teraz, jak widać sytuacja jest zgoła odmienna i wszystko wskazuje na to, że żużel powróci. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2021 roku powinniśmy ujrzeć już pierwsze zawody na nowym obiekcie – dodał Jan Seidler, szef klubu.

Logo nowego klubu


Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9547 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl