REKLAMAeWinner Banner

Madsen z prestiżowym wyróżnieniem w Danii

Leon Madsen

Leon Madsen (fot. Patryk Kowalski)

Wicemistrz świata, Leon Madsen został nominowany do nagrody duńskiej osobowości sportowej, podczas prestiżowych nagród Årets Sportsnavn 2019.

Årets Sportsnavn, to plebiscyt na najlepszego sportowca roku w Danii. Nagroda ta, przyznawana jest od 1991 roku przez Narodowy Komitet Olimpijski, Konfederację Sportu Danii oraz gazetę Morgenavisen Jyllands-Posten. Zwycięzca, który zostanie ogłoszony 4 stycznia podczas uroczystej ceremonii, otrzyma 50 000 koron duńskich. 

Do tej pory, jedynym żużlowcem, który został laureatem tej nagrody jest Nicki Pedersen. Wyróżnienie przyznano mu w roku 2003, kiedy to pierwszy raz sięgał po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

Madsen, napisał na swoich social media: „Jestem zaszczycony tym, że znalazłem się w gronie nominowanych do Sportowca Roku w Danii”.

Duńczyk z całą pewnością może zaliczyć sezon 2019 do udanych. W swoim debiutanckim starcie w cyklu Grand Prix, zdobył 130 punktów, co dało mu w końcowym rozrachunku tytuł wicemistrza świata. Madsen poprowadził forBET Włókniarz Częstochowa do brązowego medalu DMP i „wykręcił” także najlepszą średnią biegopunktową w PGE Ekstralidze – 2,443. W 97 startach zdobył 224 punkty, przy czym 50-krotnie mijał linię mety jako pierwszy i ani raz nie zapisał przy swoim nazwisku zera. Zdobył on także brązowy medal w cyklu SEC 2019, przy czym należy dodać, że wystąpił w trzech z czterech rund.
 

 

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9552 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl