REKLAMAeWinner Banner

Wiemy, ilu zawodników otrzyma awans do eliminacji SGP i SEC w 2020!

Krzysztof Kasprzak

Krzysztof Kasprzak (fot. Arkadiusz Buczyński)

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o tym, ilu żużlowców uzyska awans do eliminacji cyklu Grand Prix oraz SEC po turnieju o Złoty Kask w 2020 roku.

W związku z tym, że w minionym sezonie finał Złotego Kasku odbył się dopiero w październiku, czołowi zawodnicy tego turnieju uzyskali awans do przyszłorocznych eliminacji cyklu Grand Prix i SEC. Prawo do startu w nich mają Krzysztof Kasprzak, Jakub Jamróg, Piotr Protasiewicz i Krystian Pieszczek (Protasiewicz z walki o SEC się wycofał). Główna Komisja Sportu Żużlowego zadecydowała w dniu dzisiejszym, jakie profity będą mieć czołowi zawodnicy przyszłorocznego finału ZK. Jak się okazuje, prawo do startu w eliminacjach do IMŚ otrzyma więc tylko zwycięzca, natomiast do mistrzostw Europy dwóch pierwszych.

Treść komunikatu:
Informujemy, że w związku ze zmianą systemu alokacji awans do eliminacji cyklu Grand Prix (FIM SGP) uzyska zwycięzca Złotego Kasku 2020, natomiast do eliminacji Mistrzostw Europy (FIME SEC) – dwóch pierwszych zawodników. Zawodnicy, którzy zajmą 2 i 3 miejsce w ZK 2020 uzyskają status zawodników oczekujących
odpowiednio do FIM SGP i FIME SEC.


Źródło: PZM


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0408 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl