REKLAMAeWinner Banner

Ryan Douglas: Przyjeżdżam tu po to, żeby dać z siebie wszystko (wywiad)

Ryan Douglas (kask czerwony)

Ryan Douglas (kask czerwony) (fot. Judy Mackay)

Ryan Douglas. To nazwisko pojawi się w żużlowej Polsce po raz pierwszy w sezonie 2020. Będzie występował on w barwach zespołu z Torunia. W wywiadzie dla portalu speedwaynews.pl opowiada o tym jak przygotowuje się do swojego debiutu w Nice 1 LŻ.

Klaudia Bujalska (speedwaynews.pl): - To będzie Twój pierwszy sezon w Polsce, jak się czujesz z tym, że będziesz jeździł w kraju z najlepszą żużlową ligą na świecie?
Ryan Douglas (Apator Toruń): - Tak zgadza się, to będzie mój pierwszy sezon w Polsce, jednak wcześniej jeździłem kilka razy na polskich torach. Było to na przykład jedno spotkanie w Bydgoszczy. Zawsze chciałem jeździć w Polsce. Uważam, że tutejsze tory jak i styl jazdy w polskiej lidze pasują do mnie.

- Czy w związku z tym swoim „pierwszym razem” stresujesz się wyścigami w Polsce?
- Nie, nie stresuje mnie to. Przyjeżdżam tu po to, żeby dać z siebie wszystko, czerpać radość z jazdy i pokazać siebie z jak najlepszej strony.

- Planujesz w takim razie zakup nowego sprzętu?
- Mam taki zamiar, jednak najpierw chcę przylecieć do Polski i spróbować swoich sił na Motoarenie. Wtedy będę mógł zobaczyć, czego mi dokładnie potrzeba.

- Miałeś jakieś inne propozycje z Polski? Co wpłynęło na to, że wybrałeś Apator?
- Tak miałem, ale zdecydowałem się na Toruń, bo uważam, że to najlepsze miejsce, z tych które miałem do wyboru, aby rozpocząć karierę w tym kraju. Jest to też po prostu świetny klub.

- Masz jakieś plany związane z kolejnym sezonem?
- Jak najwięcej trenować w Polsce i stawać się coraz lepszym. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, chcę być gotowy by pomóc klubowi. 

- A na przerwę zimową?
- Jestem teraz w Australii. Z jednej strony odpoczywam i cieszę się słońcem, a z drugiej trenuję, by być gotowym na kolejny sezon. Mam nadzieję, że będzie on przełomowy.

- Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia w twoim debicie.
- Dziękuję bardzo i do zobaczenia na stadionie!

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0835 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl