REKLAMAeWinner Banner

Kluczowe decyzje w Pile. Polonia znika z żużlowej mapy!

Andreas Lyager

Andreas Lyager (fot. Kevin Sarlat)

Niestety najgorszy scenariusz się spełnił. Polonia Piła nie wystartuje w sezonie 2020 w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej i może na stałe zniknąć z żużlowej mapy kraju. Wszystko za sprawą braku wsparcia ze strony urzędu miasta.

O olbrzymich kłopotach Polonii mówiło się już od jakiegoś czasu. Zważając na problemy ze znalezieniem sponsorów, spowodowane także osobą prezydenta miasta, ostatnią deską ratunku dla klubu było wsparcie magistratu, który obiecał je już rok wcześniej. Niestety dziś na konferencji prasowej Piotr Głowski przyznał, że żadnych pieniędzy na Polonię nie zamierza przeznaczać. Ma to też związek z problemami finansowymi samej gminy, która m.in. zmuszona jest szukać oszczędności poprzez zamknięcie Izby Wytrzeźwień czy biblioteki.

Dużo bardziej interesujące wydają się jednak plany prezydenta miasta. Mimo szczerej chęci obecnego zarządu Polonii do dalszej współpracy, Głowski nie ma zamiaru nadal z nim współpracować. Oznacza to, że w sezonie 2020 w Pile nie zobaczymy nawet zawodów młodzieżowych, o które starać się chcieli dotychczasowi włodarze klubu. Jednocześnie w 2021 roku, nowy podmiot miałby trafić w ręce „odpowiednich osób, które już zgłosiły się do Prezydenta”. Czytając między wierszami należy przez to rozumieć, że nowy zespół prowadzony byłby przez osoby spoza środowiska, podporządkowane Urzędowi Miasta.

Takie słowa prezydenta Głowskiego mocno nie spodobały się kibicom, którzy zdają sobie sprawę, że roczna przerwa może na lata zabić pilski żużel. Jednym z głównych omawianych tematów jest… wartość „obiektów centrum”, na których spotkania rozgrywała Polonia. Stadion znajdujący się w centrum i generujący duże koszty dla miasta jest bowiem idealnym polem do popisu dla deweloperów, którzy z pewnością skorzystaliby z okazji, by postawić nowe zabudowania.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.2665 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl