Czterech Polaków powalczy o mistrzostwo świata w klasie 250cc

Damian Ratajczak

Damian Ratajczak (fot. Roman Biliński)

W niemieckim Cloppenburgu poznamy przyszłorocznego mistrza świata w klasie 250cc. Wiemy już, że Polski Związek Motorowy będzie mógł desygnować do boju na półfinały po dwóch swoich reprezentantów.

W minionym sezonie do walki o medale światowego czempionatu powołanych było trzech Polaków i całe trio zameldowało się w finale. Na torze w Holstebro najlepiej spisał się Wiktor Przyjemski, któremu udało się wjechać do biegu finałowego, lecz w nim musiał uznać wyższość trójki rywali - Jespera Knudsena, Bena Ernsta oraz Noela Wahlqvista. Dwaj pozostali zajęli miejsca szóste - Damian Ratajczak oraz jedenaste - Paweł Trześniewski.

W przyszłym roku będziemy oglądać czwórkę Polaków w walce o medale. Nasza federacja będzie tym samym jedną z kilku najliczniej reprezentowanych przez zawodników. Niespodzianką, ale to bardzo miłą może być przydział dla przedstawiciela Holandii oraz Rumunii. Tym razem zabrakło m.in. Estończyków, których reprezentował Markus Maximus Lill.

Kto 31 lipca w półfinałach w Cloppenburgu może wystartować w biało-czerwonym plastronie z orzełkiem? Spodziewać się można nominacji dla triumfatora Indywidualnego Pucharu Polski - Oskara Palucha, zwycięzcy Pucharu Polski - Wiktora Przyjemskiego, o ile ten nie przesiądzie się już całkowicie na motocykle o pojemności 500cc. Swoją szansę powinien dostać także ten, który oba wymienione czempionaty kończył na drugiej pozycji - Damian Ratajczak. O czwarte i zarazem ostatnie miejsce walka zapowiada się mocno ciekawa, a faworytem wydaje się być syn Mirosława Jabłońskiego - Mateusz.

Przydział miejsc na 1. półfinał IMŚ 250cc:
- Czechy (2)
- Wielka Brytania (1)
- Stany Zjednoczone (1)
- Austria (1)
- Niemcy (2)
- Dania (2)
- Rumunia (1)
- Australia (2)
- Polska (2)
- Szwecja (2)

Przydział miejsc na 2. półfinał IMŚ 250cc:
- Czechy (1)
- Wielka Brytania (2)
- Stany Zjednoczone (1)
- Niemcy (2)
- Dania (2)
- Finlandia (1)
- Australia (1)
- Rosja (1)
- Holandia (1)
- Polska (2)
- Szwecja (2)


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6752 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl