REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Stal Gorzów zawiera umowę partnerską z drugoligowcem!

Kamil Pytlewski

Kamil Pytlewski (fot. Łukasz Wilk)

Stal Gorzów zawarła współpracę z drugoligowym Poznańskim Stowarzyszeniem Żużla. Umowa ma się opierać przede wszystkim na udostępnianiu ośrodkowi w Poznania młodych zawodników – na zasadzie podobnej, jak Falubaz Zielona Góra planował działać w Pile.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony, choć Stal zakłada, że z jej wsparciem PSŻ Poznań możliwie szybko awansuje do Nice 1. Ligi Żużlowej. Pierwszy aspekt tej współpracy został ujawniony już na początku listopada. Marcus Birkemose, który podpisał pięcioletni kontrakt w Gorzowie, pierwszy sezon spędzi w Poznaniu, choć jeszcze nie ustalono ostatecznie, na jakich warunkach.

Ponadto gorzowski klub udostępni „Skorpionom” zawodników młodzieżowych. PSŻ po odejściu braci Curzytków i przejściu Marka Lutowicza w wiek seniora został bez juniorów. Stal, która ma ich sześciu, przekaże poznańskiemu zespołowi co najmniej dwójkę – jednego na całoroczne wypożyczenie i przynajmniej jednego jako „gość”. Dokładne nazwiska poznamy w późniejszym terminie.

Oba zespoły mają także współdziałać w innych aspektach. Przykładowo spodziewać się można regularnych treningów Stali Gorzów w Poznaniu – i odwrotnie, PSŻ-u na stadionie imienia Edwarda Jancarza.

Trzeba jednak podkreślić, że będzie to współpraca na poziomie partnerskim, która ma pomóc Stali znaleźć miejsce do jazdy dla rezerwowych młodzieżowców, a PSŻ-owi – juniorów z dobrym zapleczem. Nie można więc porównywać jej do fuzji Unii Leszno i Kolejarza Rawicz.

Juniorzy Stali Gorzów w kadrze na sezon 2020:
Mateusz Bartkowiak (ur. 2003)
Rafał Karczmarz (ur. 1999)
Kamil Nowacki (ur. 2000)
Kamil Pytlewski (ur. 2003)
Alan Szczotka (ur. 2001)
Wiktor Jasiński (ur. 2000)

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9401 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl