REKLAMAeWinner Banner

Tu będzie jeździć 2. liga. Poznaj bliżej obiekt w Wittstock

Obiekt w Wittstock

Obiekt w Wittstock (fot. Damian Kuczyński)

W sezonie 2020 rozgrywki polskiej 2. Ligi Żużlowej wzbogaci zespół z Niemiec. W dzisiejszym tekście chcemy przybliżyć Państwu obiekt MSC Wölfe Wittstock.

Do minionego sezonu „Wilki” ścigały się w swojej rodzimej Bundeslidze. W tym roku nie udało im się wejść do finału. Za to w 2018 zostali wicemistrzami Niemiec. Teraz prezes klubu – Frank Mauer zdecydował się na „krok w przód” i postanowił zgłosić akces do polskiej ligi. To się bez problemów udało. Niemcy można powiedzieć nieco „uratowali” nasze rozgrywki, bo cierpiały one na niedobór drużyn. Skomplikowali za to sytuację w swoim kraju, gdyż „na placu boju” pozostały cztery ekipy. Format Bundesligi 2020 został zrekonstruowany i tym samym kibice nie obejrzą dwumeczu finałowego.

Dziś jednak o samym Wittstock, a właściwie o obiekcie, na którym jeżdżą Wilki. Tor na tzw. „Heidering” liczy 400 metrów długości. Sama długość to jeszcze nic, w porównaniu do szerokości, jaka jest na prostych. Owal spokojnie mógłby pomieścić dziesięciu żużlowców ścigających się w jednym biegu. 
Tor w Wittstock jest bardzo szeroki (fot. Damian Kuczyński)

Prędkości nabierane przez zawodników na tym torze są bardzo duże. Pozwala na to jego specyfika. Widowisko, jakie mogą zaserwować żużlowcy jest dość oryginalne, gdyż często się zdarza, że manewry przeprowadzane są na całej szerokości toru. Jeden atakuje pod samą bandą, a drugi przy samym krawężniku, czyli w bardzo dalekiej od siebie odległości. Emocji nigdy tam nie brakuje. Z pewnością dobrze na tym torze mogą czuć się specjaliści od „long tracku”. W 2018 w Wittstock zorganizowano jeden z półfinałów mistrzostw Europy w wyścigach na trawie. Z relacji osób będących na tym wydarzeniu, wynikało, że tor idealnie nadaje się do sześcioosobowej obsady.
Uczestnicy turnieju Der Hammer (fot. Damian Kuczyński)

Biorąc pod uwagę specyfikę owalu, można stwierdzić, że gospodarze będą mieli na nim niemały atut. Drużyny jadące na wyjazd do Wittstock z pewnością będą miały nie lada trudne zadanie. Jeżeli pozostałe aspekty żużlowe w tym mieście nie zmienią się, to już na początku marca obiekt będzie gotowy do treningów. Drugoligowi zawodnicy w takim wypadku chętnie będą korzystać z możliwości do odbywania jazd. Wilki organizowały też corocznie sporo imprez towarzyskich, takich jak Puchar Bałtyku, Race of the Night, Puchar Pokoju i Przyjaźni, czy w ostatnim roku mocno obsadzony Der Hammer. Nie ulega wątpliwości, że od sezonu 2020 chętnych do udziału w turniejach będzie więcej – szczególnie jeśli chodzi o drugoligowców.

Ciekawe jest też same położenie stadionu. Leży on 10 kilometrów od centrum miasta, tuż obok elektrowni wiatrowej. Przy zachodzącym słońcu, widoki są miłe dla oka. Obiekt ma możliwość organizacji imprez wieczorem, gdyż posiadają sztuczne oświetlenie. Być może niektóre pojedynki ligowe będą rozgrywane właśnie o takiej porze.
Zachód słońca przy Heidering (fot. Damian Kuczyński)

Podsumowując, warto z pewnością odwiedzić Wittstock, chociażby na wyjazdowym spotkaniu swojej drużyny. Jeżeli nic się nie zmieni, to spikerem zawodów w dalszym ciągu będzie mistrz świata z roku 1983 - Egon Müller. Niemiec w bardzo oryginalny sposób prowadzi imprezy, często przechadzając się po trybunach i rozmawiając z kibicami.

Kadra MSC Wölfe Wittstock 2020
Seniorzy:
Robert Baumann (Niemcy) (ur. 1987)
Iwan Bolszakow (Rosja) (ur. 1998)
Emil Breum (Dania) (ur. 2002)
Geert Bruinsma (Holandia) (ur. 1996)
Tobias Busch (Niemcy) (ur. 1988)
Renat Gafurow (Rosja) (ur. 1982)
Zdeněk Holub (Czechy) (ur. 1996)
Romano Hummel (Holandia) (ur. 1999)
Marcin Kościelski (Polska) (ur. 1998)
Marius Nielsen (Dania) (ur. 2001)
Danny Maassen (Niemcy) (ur. 1994)
Steven Mauer (Niemcy) (ur. 1995)
Wiaczesław Monachow (Rosja) (ur. 1997)
Dominik Möser (Niemcy) (ur. 1998)
Marcin Sekula (Polska/Niemcy) (ur. 1984)
Ondřej Smetana (Czechy) (ur. 1995)
Sandro Wassermann (Niemcy) (ur. 1998)
Mirko Wolter (Niemcy) (ur. 1976)

Juniorzy:
Lukas Baumann (Niemcy) (ur. 2000)
Ben Ernst (Niemcy) (ur. 2003)
Lukas Fienhage (Niemcy) (ur. 1999)
Celina Liebmann (Niemcy) (ur. 2001)
Lukas Wegner (Niemcy) (ur. 2002)

Trener: Piotr Świst

Podstawowy skład na 2. Ligę Żużlową:
1. Steven Mauer
2. Lukas Fienhage
3. Dominik Möser
4. Renat Gafurow
5. Tobias Busch
6. Ben Ernst
7. Lukas Baumann

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0967 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl