REKLAMAeWinner Banner

W Rzeszowie zdumieni, gdy czytają, że RzTŻ ma rozgrywać swoje mecze na innym stadionie

Stadion Miejski w Rzeszowie

Stadion Miejski w Rzeszowie (fot. Piotr Kin)

W przyszłym roku na Stadionie Miejskim STAL w Rzeszowie dojdzie do planowanej modernizacji obiektu. Klub wystosował komunikat, w którym zdementował wieści dotyczące konieczności przeprowadzki lub rozgrywania imprez w jednej części sezonu.

Ligowy speedway wraca do Rzeszowa i włodarze mają ambitne plany związane z debiutanckim sezonem. Nie ukrywają, że są zdziwieni, gdy czytają o konieczności przeprowadzki na inny obiekt lub rozgrywania meczów na własnym torze tylko w pierwszej połowie sezonu. Klub jest w kontakcie z Główną Komisją Sportu Żużlowego, która konstruuje kalendarz sportu żużlowego oraz rozgrywek ligowych. Na Podkarpaciu uspokajają zmartwionych kibiców.

Oto opublikowany na stronie klubowej komunikat:

Chcemy zdementować informacje, które w ostatnim czasie pojawiły się na portalach informacyjno-sportowych. Planowana modernizacja Stadionu Miejskiego „STAL” w Rzeszowie ma zostać zrealizowana w czerwcu i lipcu przyszłego roku. Rozpoczęcie przebudowy płyty stadionu planowane jest na 15 czerwca a zakończenie pod koniec lipca.

Informacje o tym jakoby przeszkadzało to w rozgrywaniu spotkań żużlowej drużyny są nieprawdziwe. Pragniemy poinformować i przypomnieć, że miesiąc lipiec jest od kilku lat miesiącem „przerwy wakacyjnej”, przerwy w trakcie której nie odbywają się zawody ligowe, a jedynie turnieje cyklu Grand Prix oraz Mistrzostwa Świata Par. Oznacza to, że jedyny czas, który kolidowałby z rozgrywaniem spotkań przy Hetmańskiej 69 to okres 15 dni (od 15 do 30 czerwca)!

Warto nadmienić, że na ten moment nie ma skonstruowanego terminarza rozgrywek, a przedstawiciele Naszego klubu są w ciągłym kontakcie z władzami GKSŻ, którym również bardzo zależy aby remont ten nie wpłynął na Naszą, nowo powstałą drużynę.  

Jesteśmy zdumieni czytając informacje jakoby RzTŻ musiało rozgrywać swoje mecze na innym stadionie lub przez pierwszą połowę sezonu jeździć tylko w Rzeszowie.

Na organizacji jak największej ilości spotkań przy Hetmańskiej zależy również miastu, które aby spełnić wymogi stawiane przez Unię Europejską – głównego fundatora Trybuny Wschodniej musi w trakcie roku przyjąć na stadion kilkaset tysięcy ludzi. Jako RzTŻ liczymy na owocną współpracę z władzami miasta, które przeprowadzać będą remont na Stadionie Miejskim „STAL” w roku 2020.

Oto kilka słów od wiceprezesa Jana Madeja: Wiemy o przewidywanych pracach remontowych, które mają odbyć się na stadionie Stali. Jesteśmy cały czas w kontakcie z wiceprezydentem Stanisławem Sienko, jak również z władzami GKSŻ. Wszytko jest na dobrej drodze aby termin remontu na stadionie nie wpłynął na rozgrywanie meczów przez naszą drużynę w sezonie 2020.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.884 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl