Extraliga wróci pierwszy raz po 1975? Wszystko na to wskazuje

Obiekt żużlowy w Libercu

Obiekt żużlowy w Libercu (fot. Wojta Zavřel)

Niedawno na łamach serwisu speedwaynews.pl pisaliśmy o tym, jak może zmienić się czeska Extraliga w sezonie 2020. Wszystko na to wskazuje, że po bardzo długiej przerwie rywalizacja może wrócić do Liberca.

Z informacji, jakie napłynęły z Czech wynika, że w sezonie 2020 słowaccy zawodnicy nie będą utożsamiani z Extraligą czeską. Żużlowcy ci będą traktowani jako obcokrajowcy. W związku z tym niepewny był start Interteam SC Žarnovica. Jak się teraz okazuje, Słowacy próbują rozwiązać problem w taki sposób, by na logicznych zasadach wystartować w rozgrywkach. Bliskie jest porozumienie z ośrodkiem w Libercu. Tamtejszy klub ma udostępnić swój stadion na domowe zmagania SC Žarnovicy. Prawdopodobnie też będą czynione ruchy, żeby Czesi powiązani z Libercem wystartowali w ich drużynie. Na ten moment nie ma jeszcze oficjalnych informacji, a wszystko wyjaśni się po opublikowaniu decyzji, jakie zapadły na spotkaniu czeskiej federacji żużlowej w Pardubicach. Jeśli to okaże się prawdą, to zmagania Extraligi powrócą pod wzgórze Ještěd pierwszy raz po roku 1975.

Źródło: Speedway AZ


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.729 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl