REKLAMAeWinner Banner

Unia Tarnów spełniła wymóg szkoleniowy

Mateusz Cierniak

Mateusz Cierniak (fot. Mateusz Biskup)

Unia Tarnów spełniła wymóg szkoleniowy za lata 2017-2019 jaki nakładał na kluby regulamin. Jaskółki musiały w tym czasie wyszkolić minimum 3 zawodników w klasie motocykli 500ccm oraz 2 w klasie motocykli 80-125ccm lub 250ccm, a każdy z zawodników musiał wystąpić w minimum 15 biegach.

Dodatkowo wszyscy zawodnicy do lat 15 z licencją na „pięćsetki” powinni łącznie wystąpić w minimum 120 biegach. Młodzieżowcy Unii Tarnów spełnili ten wymóg występując w niemal 550 biegach. Z kolei dla zawodników startujących na silnikach o pojemności do 250ccm minimalna ilość wyścigów wynosiła 55. Najmłodsi zawodnicy Jaskółek wyjeździli ponad 60 biegów.

Tarnowianie wszystkie te warunki spełnili dzięki wzorowej współpracy z UKS Jaskółki Tarnów oraz zaangażowaniu Głównego Partnera Grupy Azoty i wszystkich sponsorów lokalnych oraz trenerów Pawła Barana i Mirosława Cierniaka, a także wszystkich innych osób wspierających nasz klub.

Warto zaznaczyć, że Jaskółki już od 2015 opierają kadrę młodzieżową wyłącznie o swoich wychowanków. Ponadto w sezonie 2020 do licencji szykowani są kolejni zawodnicy, którzy przystąpią do egzaminu zarówno w klasie 250ccm jak i 500ccm.

źródło: unia. tarnow.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8983 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl