REKLAMAeWinner Banner

Sypnęło umowami w Szwecji. Z kontraktami m.in. Walasek i Gapiński

Grzegorz Walasek

Grzegorz Walasek (fot. Patryk Kowalski)

Sporą liczbą kontraktów na sezon 2020 pochwalili się włodarze Piraterny Motala. Wśród aż pięciu przedstawionych zawodników znalazło się dwóch Polaków, a także chociażby Josh Grajczonek.

Dotychczas w kadrze Piraterny Motala widniała czwórka zawodników, a wśród nich m.in. Peter Kildemand, Andrij Karpow oraz Paweł Przedpełski, a zestawienie uzupełniał jeździec, który ma się skupić w przyszłym roku na startach w Allsvenskan League. W niedzielę dołączyła do nich piątka żużlowców.

Pierwszym zawodnikiem jest Joel Larsson, który nie zajmuje tak naprawdę żadnego miejsca i jeśli jego forma sportowa będzie dobra to wówczas będzie miał szansę włączyć się do walki o skład. Następnym nazwiskiem jest kolejny reprezentant Szwecji - Jonas Davidsson, w którego włodarze wierzą w kontekście jego doświadczenia i jazdy, głównie na własnym torze. To właśnie tam ma być ukrytym jokerem w kadrze Piraterny.

Trzech kolejnych zawodników to dwóch reprezentantów Polski - Grzegorz Walasek oraz Tomasz Gapiński, a także Australijczyk z polskimi papierami - Josh Grajczonek. W przypadku Grajczonka promotorzy zdają sobie sprawę z jego potencjału i są zdziwieni, że dotychczas nie było mu dane ścigać się w Elitserien. Jeśli chodzi o doświadczonych biało-czerwonych to w Motali cieszą się, że Walasek wraca do Piraterny, a o Gapińskim wiedzą, że jest w stanie dać sobie radę na dłuższych czy też technicznych torach.

Kadra Piraterny Motala na sezon 2020:
Henrik Bergström (Szwecja) (ur. 2000)
Jonas Davidsson (Szwecja) (ur. 1984)
Tomasz Gapiński (Polska) (ur. 1982)
Josh Grajczonek (Australia) (ur. 1990)
Andrij Karpow (Ukraina) (ur. 1987)
Peter Kildemand (Dania) (ur. 1989)
Joel Larsson (Szwecja) (ur. 1992)
Paweł Przedpełski (Polska) (ur. 1995)
Grzegorz Walasek (Polska) (ur. 1976)


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0358 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl