REKLAMAeWinner Banner

Czwórka Niemców nominowana do startu w eliminacjach lodowego Grand Prix

Max Niedermaier

Max Niedermaier (fot. Jesper Veldhuizen)

Czterech najlepszych zawodników Indywidualnych Mistrzostw Niemiec zostało nominowanych przez Deutscher Motor Sport Bund e.V. do udziału w eliminacjach do mistrzostw świata.

Niemiecka Federacja otrzymała od światowych władz cztery miejsca startowe w kwalifikacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata lodowych gladiatorów. Zdecydowano, że swoją szansę otrzymają ci, którzy zajęli cztery najwyższe miejsca w krajowych mistrzostwach, a przypomnijmy, że w lutym na berlińskim owalu złoto z kompletem punktów wywalczył Markus Jell, który wyprzedził Hansa Webera oraz Franza Mayerbüchlera. O sporym pechu mógł mówić Max Niedermaier, któremu upadek w pierwszym biegu odebrał szanse na walkę o medal.

Przyszłoroczne eliminacje do mistrzostw świata rozegrane zostaną 11 stycznia w szwedzkim Örnsköldsvik oraz w fińskim Kauhajoki. Jak informuje serwis speedweek.de - w kraju Trzech Koron o przepustki powalczą Weber oraz Mayerbüchler, zaś do Finlandii pojadą Niedermaier oraz Jell.

W ubiegłym roku w cyklu lodowego Grand Prix rywalizowali Weber oraz Niedermaier. Pierwszy z nich z dorobkiem 89 punktów zajął wysokie, piąte miejsce. Dużo młodszy kolega z reprezentacji zdołał wywalczyć tylko czterdzieści trzy oczka, co dało mu odległe, jedenaste miejsce. W klasyfikacji generalnej sklasyfikowano także Markusa Jella, który wystąpił w czterech imprezach i zdołał przy swoim nazwisku zapisał 19 punktów.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7691 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl