REKLAMAeWinner Banner

Motor myśli o wystawieniu drugiej drużyny i wyciąga pomocną dłoń do wychowanka

Maciej Kuromonow

Maciej Kuromonow (fot. Sebastian Siedlik)

Wszystko wskazuje na to, że Speed Car Motor Lublin będzie kolejnym zespołem, który w przyszłym sezonie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów będzie dysponował nie jedną, a dwiema ekipami.

W zespole Speed Car Motoru Lublin na chwilę obecną znajduje się siedemnastu zawodników. Ośmiu z nich posiada status jeźdźca młodzieżowego, a jak doskonale wiemy, w lidze pojechać może tylko dwóch i te miejsca zarezerwowane są dla Wiktorów - Lamparta i Trofimowa. Klub z Lublina szuka sposobu, aby pozostałej szóstce zapewnić regularne starty. Jednym z pomysłów jest wystawienie dwóch drużyn w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. - Jest taki pomysł, ponieważ ci młodzi chłopcy muszą się gdzieś rozjeżdżać. Wiadomo, że Wiktorowie – Lampart i Trofimow też będą chcieli jeździć w tych rozgrywkach bo im tej jazdy też potrzeba. Mam nadzieję, że uda nam się wypuścić dwie drużyny i wszyscy będą nabierać doświadczenia - mówił Jakub Kępa w audycji Pięć Jeden.

Oprócz wspomnianego duetu Lampart - Trofimow w barwach lubelskiego Motoru w rozgrywkach młodzieżowych ścigać się będą także: Jakub Banucha, Wiktor Firmuga, Kacper Gosik, Radosław Pyrchla oraz Jakub Szpytma i Maksymilian Śledź. Jakub Kępa zapytany czy w klubie nie pojawił się temat dokoptowania seniorów i wystawienia drużyny w 2. Lidze Żużlowej odpowiada, że: - Nie, za wcześnie na to. Chłopaki muszą się rozjechać w DMPJ, a do jazdy w lidze przed nimi jeszcze daleka droga czy to druga liga czy pierwsza.

Jednym z zawodników, który skorzystałby na wystawieniu drugiej ekipy ligowej byłby m.in. Maciej Kuromonow, którego w listopadzie nie ogłosiła w swojej kadrze żadna drużyna i wielu spodziewało się, że zakończył on swoją przygodę ze speedwayem. Okazuje się, że pomocną dłoń wyciągnął macierzysty zespół. - Podpisał kontrakt warszawski, ale nie wiem jaki jest jego plan jeśli chodzi o przyszłość – czy uda mu się znaleźć jakiś zespół drugoligowy. Myślę, że przyjdzie na to czas, aby osobiście podjął jakąś decyzję, ale to jest wszystko po jego stronie.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6826 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl