REKLAMAeWinner Banner

Koniec sagi związanej z braćmi Curzytkami? Wybrali już klub!

Michał Curzytek

Michał Curzytek (fot. Barbara Żurek)

Dwaj najmocniej rozchwytywani juniorzy tej jesieni nareszcie będą mogli skupić się na budowaniu formy przed sezonem 2020. Rodzice braci Michała i Bartosza Curzytków oraz ich macierzysta ZKS Stal ustaliły warunki ich wypożyczenia do Wrocławia!

Przypomnijmy, że bracia Curzytkowie, wychowankowie ZKS Stali Rzeszów, zmuszeni byli do opuszczenia rodzinnego ośrodka po sezonie 2018, gdy klub prowadzony przez Ireneusza Nawrockiego nie otrzymał licencji. Przez całą zimę niepewna była ich dalsza przyszłość, a ostatecznie trafili do Poznania.

Tam starszy z braci Michał pojechał we wszystkich meczach, zdobywając średnio 1,277 pkt/bieg, a młodszy Bartosz zebrał pierwsze szlify w zawodach młodzieżowych. Wobec niewielkiego ruchu w młodzieżowej części rynku transferowego to wystarczyło, żeby duetem Curzytków zainteresował się spory kawał żużlowej Polski.

Mówiło się między innymi o zainteresowaniu z Torunia, Łodzi, Rybnika, miejscowego RzTŻ Rzeszów, a od jakiegoś czasu także Sparty Wrocław. Jak donosi portal nowiny24.pl, to właśnie ten ostatni klub zdołał ustalić warunki wypożyczenia z rodzicami zawodników i ZKS Stalą Rzeszów!

Bracia Curzytkowie mają trafić do Wrocławia na roczne wypożyczenie, ale po sezonie Sparta będzie miała prawo ich pierwokupu. Tam o skład będą rywalizować między innymi z innym wychowankiem Stali, Patrykiem Wojdyłą, a także zawodnikami miejscowymi: Przemysławem Liszką i Mateuszem Paniczem.

Źródło: nowiny24.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 5.2116 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl